User
Password

NO PRIDE 2008 RĪGA / 20


mistiq | 10.03.2008. - 11:11:34 | Views: 9420

Tā kā diskusijā par šā gada praidu tiek dzēsti visi komentāri kas neatbilst autora domām, es gribētu uzjautāt publikai par gadiāmo pasākumu:

* Cik daudzi vēlas GĀJIENU? Un vai gājiens vispār ir vajadzīgs? Kāda īsti jēga no šādas demonstrācijas?

* Kāds ir, jūsuprāt, visiefektīvākasi veids kā panākt sabiedrības atzinumu mūsu tiesībām? Dialogs, semināri, izglītošana, informēšana?

* Kādas domas par praidu kopumā un konkrēti par šogad plānoto? Kurš vēlas piedalīties? Kurš ir pret? Bet kurš pastāvēs malā un vnk pavēros? :)

Paldies!
Replies (100)
gebels | 10.03.2008. - 23:37:39

nu ja jau prasa...
Man jau skiet, ka tas gājiens ir reāla naturaali aprobezotās sabiedrības provocēšana. Ar varu muus mīlet viņiem nepiespiedīsi...

Draugi kas zin kas un kāds esmu mani vispirms iepazina kā cilvēku un pēc tam uzzināja ka esmu gejs... Tas ietekmēja daudzu draugu viedokli par gejiem kopumā...

bet lai jau paliek, kautkas jau ir jadara taam sataisiitajām organizācijām :)
rendija | 10.03.2008. - 23:44:30

visas šis diskusijas, man šķiet iet pa apli. Sāk zust saturs un jēga, jo faktiski katrs paliek pie sava un difūzija nenotiek.

Gājiens ir vajadzīgs, jo tā ir viena no demokratijas svirām. Veids, ka paust savu viedokli. Cita lieta, ka gājienam ir jābūt gājienam, nevis bumsiki- bumsiki... Tusiņs tjipo. Kur pazīmēties, parīt adrenalīnu, paķiķināt un izlikt sevi apskatei.

Efektīvākais veids, kā pielabināt sabiedrību, ir beigt slēpties. Acīmredzami.

Šī gada gājienā es piedalīšos, ja vien būs iespējams geogrāfiski un darba ziņā.
mistiq | 10.03.2008. - 23:53:01

Un Grifa piedāvātais pikents nešķiet izdevīgāks gājiens..? Tb - ir iespēja gan sevi parādīt (Praida pamatelements) gan arī valdžibai pieprasīt konkrētu rīcību... Jums tā nešķiet..?
rendija | 11.03.2008. - 00:04:55

kur būtiska atšķirība starp piketu un gājienu? Abos gadienos nagos plakāti ar vēstījumu pasaulei. Piketu tikai apsargāt vieglāk.
keda | 11.03.2008. - 00:21:01

es gribu iet gaajienaa,pilniigi piekaast visus no pride
menestins1 | 11.03.2008. - 00:57:57

Es esmu gejs, pats to samērā nesen atzinu sev un saviem labākajiem draugiem... un man ir paveicies ar draugiem - divdesmit pirmā gadsimta jaunieši, kas saprot, ka tas nav nekas nosodāms. Tas priecē...
Es īstenibā esmu pret gājienu, jēgu es tam neredzu nekadu, un sabiedrības sapratni tas jau nu vismazak veiciņas, lai gan sabiedrības argumenti kapec aizliegt gājienu Vecrīgā toreiz man likās īpaši smieklīgi - vieta kur esot piecas baznīcas uz kvadratmetru, šitada ķecerība nebutu pieļaujama; homoseksuali cilvēki radītu traumu bernu psihei ( un te rodas jautajums ko bērnam darīt Vecrīgā, vienam, kad jābūt skolā. Nevar būt ka tajā baznīcu un naktsklubu jūklī bērniem ir īstā vieta). Tā vietā, lai milzīgs geju pūlis tricinatu veselu ļauzu baru, labak ir sakt ar mazumiņu: ar ģimeni, ar darba kolēģiem. parāi, ka tas kāda ir tava sexuālā orientācija, nemaina, to kāds tu esi kā cilvēks. Tas ka esi gejs nenozīmē, ka jātusē tikai ar tādiem pašiem ka tu. Parādi,ka tu vari runāt ar heteroseksuālu vīrieti, nemēģinot viņam uzmākties, neizsakot nekādas piezīmes par viņa izskatu un ķermeņa formām, pierādi, ka tu esi tas pats vecais labais draugs, tikai drusciņ citādaks. Un mūsdienu jaunieši, ja vien ir auguši labā ģimenē, nav tie trakākie. Lielākie protestētāji ir iepriekšējās paaudzes cilvēki, kas dzīvoja laikos, kad šādas lietas tikai propagandētas ka slimība, labāk nekaitināt lielāko sabiedrības daļu... iztiksim bez gajiena, sāksim ar mazumiņu...
zzigis | 11.03.2008. - 01:23:20

Cik reizes jau tas viss nav cilāts.. Ar "mazumiņu" bija jau sākts visus pirmos 15 gadus, komš homosesualitāti svītroja no tolaik vēl Kriminālkodeksa.. Un kur tas noveda? Nekur... Kaut kā gadīt vēl 60 gadus "ar mazumiņu" man šķiet par daudz (iespējams, vienkārši esmu pārāk vecs).

Menestin1, es jau iepriekš atvainojos par jautājumu ārpus praida tēmas, bet tieši kāds ir "izaicinājums" pieminētajā darbībā "Parādi,ka tu vari runāt ar heteroseksuālu vīrieti, nemēģinot viņam uzmākties, neizsakot nekādas piezīmes par viņa izskatu un ķermeņa formām.."?

PS: Primais praids, šķiet, bija vasarā, kad bērniem nebija jābūt skolā.
grifs | 11.03.2008. - 17:48:53

zzigis - es atvainojos, ja tas tevi aizskars, taču es tagad mazliet pademagoģēšu, sakot, ka arī sētnieks iet uz darbu pienākuma pēc un lai pelnītu naudiņu taču viņš neiestāstīs sabiedrībai, kaut visu dienu slaukot ielas, ka viņa darbs ir cienījams un lielākā daļa sabiedrības sētnieku uztvers kā cilvēku, kurš dzīvē nav sasniedzis neko, lai varētu darīt pieklājīgāku darbu. Tāpat ir ar praidu - pienākuma pēc mēs varam iet da jebkur un da jebkā, bet jautājums ir par mērķi. Un tā kā tu pats saki, ka visai kopienai nav vienotu mērķu, tad par ko mēs runājam? Iet pienākuma pēc tikai tāpēc, ka ir jāiet? Ne līdz manīm, ne līdz sabiedrībai tāds jēdzīgs praida ziņojums nenonāk. Ja reiz mērķu šim pasākumam nav un tas ir vienkārši saiets tikai tāpēc, ka mums ir tādas tiesības, tad to tā arī vajag pateikt sabiedrībai - mēs neko neprasam, mums ir tiesības. Bet šaubos ka arī tā no ši pasākuma būs kāda jēga.
rendijai par piketu un gājienu - a vo kur tad ir problēma - ja jau īpašas atšķirības nav star piketu un gājienu, kāpēc vajag cilāt kaut kādus drošības jautājumus valstiskā līmenī, ja var uzorganizēt piketu, kurā drošību var noorganizēt elementāri un gatavs. Bet kā jau es teicu - piketam neder mistq pieminētie saukļi - mēs esam šeit, pieņemiet mūs. Piketam vajag konkrētas prasības, kuru acīm redzot praida organizētājiem nav un tā ir tā galvenā problēma, kas rada šo pasu diskusiju pašu homoseksuāļu vidū, jo praidā iet nav pienākums bet mērķis, kāpeč to darīt ir neskaidrs.
Principā, manuprāt, ir izkristalizējusies galvenā praida doma - jāiet praidā jo tas ir pienākums. Bet pienākums kam? Es šādu pienākumu nejūtu. Ja kāds jūt - lūdzu - pieturēšu Vērmanīša vārtiņus, lai visi var saiet iekšā, bet pats es šajā pasākumā nepiedalīšos.
semei | 11.03.2008. - 18:18:00

Kaada starpiiba :D Iepriekseejais bija lieliski pavadiits laiks tad jau 2008 buus arii labs un veel labaaks! Ja buus noteikti iesu :P
lindaf | 11.03.2008. - 18:37:51

Sveiciens diskusijas dalībniekiem!
Maza atkāpe neseno gadu vēsturē - 2005.g. notika pirmais "Rīgas praids". Tas izraisīja sabiedrības sašutumu, baznīcas nosodījumu un parādīja cik zems ir mūsu politiķu izpratnes līmenis par LGBT jautājumiem. Gājienā piedalījas ap 80 personu.
2006.g. notika pirmās "Draudzības dienas" - tas bija Mozaīkas pirmais mēginājums padarīt praidu par kaut ko mazliet vairāk par gājienu, piedāvajot mākslu, filmas, seminārus un politisko diskusiju, tādejādi veiciont cilvēku izpratni par mums. Gājiens tika aizliegts, mūs apmētāja ar mēsliem un policija nedarīja praktiski neko. Politiķi tomēr atnāca uz diskusiju, notikumi guva ļoti plašu rezonanci gan Latvijā, gan ārpus tās. Alternatīvajā gājienā viesnīcā Reval bija sanākuši ap 200 cilvēku.
2007.g. notika otrās "Draudzības dienas" - policija ar mums sadarbojās, gājiens notika Vērmanes dārzā aiz žoga. Piedalījās ap 700 cilvēku, vairums no Latvijas (saskaitījām apm. 250 ārvalstu viesus).
Politiķi atkal atnāca uz politisko diskusiju, šoreiz izsakot pieļāvumu, ka arī LGBT personām būtu nepieciešamas zināmas juridiskas un ekonomiskas tiesības (atskaitot LC/LPP).
Šogad plānojam gājienu izvest ielās, un rēķināmies ar vēl lielāku dalībnieku skaitu.
Starp Draudzības dienām ir noticis tas, ka esam uzvarējuši Augstākajā tiesā pret RD par gājiena aizliegumu 2006.g., Mozaīka ir publicējusi naida runas pētījumu par politiķu leksiku Saeimā un medijos, ir mainījusies vairums politiķu retorika (uz labo pusi), esam iesnieguši savus priekšlikumus dažādu normatīvo aktu (to starpā, KL) uzlabošanai, esam izveidojuši labu sadarbību ar citām nevalstiskām organizācijām, kuras darbojas cilvēktiesību jomā, esam tikušies ar Eiropas parlamenta deputātiem un citu valstu politiķiem, kas var likt spiedienu uz Latvijas kolēgiem, esam izdevuši informatīvus bukletus, snieguši ļoti daudz informācijas par LGBT jautājumiem presei, radio un TV, paši publicējuši rakstus... varētu turpināt šo sarakstu vēl un vēl.
Tas ko es gribu pateikt ir tas, ka a) nav tā, ka Mozaīka atdzīvojas vienu reizi gadā kad notiek DD, esam aktīvi visu laiku, tikai šīs aktivitātes nesasniedz citus kā tos, kurus tas tieši skar, vai kas lasa mūsu mājas lapu - savukārt DD pievērš visas sabiedrības uzmanību;
b) Es nevaru piekrist, ka gājiens neko nemaina, vajag tikai salīdzināt situāciju 2005.g. un 2007. gadā! Jā, bijām aiz žoga, bet bijām nosargāti, bijām daudzi un mūsu vēstījumi tika līdz medijiem.
Trīs gadi nav ilgs laiks, protams, ka vēl paies daudzi gadi pirms mēs varēsim justies kā pilnvērtīgi Latvijas iedzīvotāji, bet uzskatu, ka ejam pareizā virzienā. Varu to apgalvot gan spriežot no mūsu īsās vēstures, gan arī zinot, ka ļoti, ļoti līdzīga attīstības gaita notikusi visas valstīs kurās šodien LGBT personas bauda tādas pašas tiesības kā pārējie cilvēki. Visur ir bijušas sadursmes, neizpratne, nosodījums (arī no "savējiem") - visur ar katru gadu situācija tomēr ir uzlabojusies.
Piekrītu Grifam, ka būtu nepieciešams pamatīgs pētījums par to, cik Latvijā ir LGBT personu un kā viņi jūtas, kā dzīvo, ko vēlas. Tikai, lai šāds pētījums būtu pārliecinošs un pielietojams tas jāveic profesionāli, ar kādu sabiedriskās domas pētījumu institūta palīdzību. Turklāt jāizstrādā metodologija kā vispār atrast respondentus, jo, kā zināms, vairums Latvijā sēž dziļi skapī - savukārt aptaujāt tikai tos, kas iet pa klubiem vai piedalās gay.lv diskusijās nebūtu visai nopietni. Mozaīka par šādu pētījumu domā - tas ir labs piemērs tam, kam ir nepieciešama projektu nauda.
Tomēr, nevajag aizmirst, ka mums ir vārda un pulcēšanās brīvība, tamdēļ gājiena "būt vai nebūt" nav atkarīgs no kaut kāda balsojuma bet vienkārši no tā, vai ir vismaz viens cilvēks, kas vēlas šādu pasākumu rīkot. Savukārt tiem, kas to nevēlas, ir brīva izvēle nepiedalīties :)
grifs | 11.03.2008. - 20:23:52

Hm... Paldies Lindai par nelielo ieskatu vēsturē. Tas viss ir ļoti jauki no 80 līdz 700 (nu labi 450, ja atskaita ārzemniekus) ir diezgan iespaidīgs pieaugums. Pieņemsim, ka šodad būs 1000. Un tomēr man gribas v’;el arvien ieteikt mazliet padoāt par praida būtību, jo nu nevar šādu pasākumu taisīt pēc principa - mums ir tiesības, bēs rīkojam, un tad jau skatīsimies, aks no tā sanāks. Tieši tā - ir nepieciešami pētījumi, lai noskaidrotu, ko vispaŗ paši homoseksuāļi un arī heteroseksuāļi grib un ko domā, lai jebkuras Mozaikas aktivitātes būtu pamatotas un nestu augļus. Un nestu augļus nevis tāpēc ka tā sanāca, bet tāpēc, ka bija mērķis.
Es protams, nedomāju, ka praids ir vienīgais Mozaikas pasākums, taču neskatoties uz to tas ir vienīgais tāds redzamākais un neviļus gan saboedrībai gan pašiem homoseksuāļiem rodas jautājums - ko gan Mozaika dara visu pārējo gadu. Un smalks PR būtu tieši publicēt tos sasniegumus, kas notiek gada laikā. Cilvēkiem nav jāmeklē šāda veida informācija. Informācijai ir jāiet pie cilvēkiem, lai viņi zinātu. Pretējā gadījumā viņi nezina un viņiem tas arī īpaši neinteresē, jo sevišķi šajā laikā, kā es minēju, kad tas, ko cilvēks liks vakarā uz galda ir daudz svarīgāk, kā kaut kādas cilvēktiesības, nemaz nerunājot apr to, ka sabiedrība nudien nav ieinteresēta interesēties apr jaunumiem homoseksuāļu tiesību jomā.
Bet kas attiecas uz pētījumiem. A kādu matadoloģiju jūs vēlaties izdomāt? Nevar izdomāt ceļu pie slēptajiem gejiem ja tāda nav un vāl arvien slēptu geju ir daudz, kas pretīmnācējam nudien neteiks apr savu orientāciju un viņš pats neies uz vēlēsanu iecirkni izteikt savas domas, jo viņš ir slēpts. Vienīgais reālais veids kā veikt šādu pētījumu ir tikai caur internetu, kur cilvēks var justies anonīms. Un šajā ziņā šāds gay.lv ir manuprāt veiksmīgākais veids kā iegūt vidokli gan no tiem, aks ir atklāti, gan no slēptajiem. Nevajadzētu domāt jaunu ameriku tur, kur tās nav nepieciešama. Es gan nezinu, cik tehnoloģiski sarežģīti tas varētu būt veicami, bet domāju, ka var saruna’t tādu lietu, ka potāla saimnieki ievieš šādu anketu, kura ir jāaizpilda katram vienu reizi, ielogojoties portālā (jo vienkārši bez aizpildīšanas neko tālāk nedrīsktētu darīt) un cilvēki būtu spiesti šādu anketu aizpildīt. Kāda vaina? Un viss jau būtu elektroniski saglabāts un nav problēma pēc tam izlikt rezultātus.
lindaf | 11.03.2008. - 21:04:53

Grif, kādā veidā, tev šķiet, mums vajadzētu veikt šo "smalko PR"? Žurnālistikā, kā zināms, interesants ir tas, kas ir kaut kāda veida ziņa. Ja notiek kaut kas tāds, kas, mūsuprāt, ir ziņas vērts (piem. ECT spriedums par adopciju, vai Augstākās tiesas spriedums par labu Mozaīkai pret Rīgas domi) mēs izsūtam preses relīzes, un parasti tās arī tiek publicētas. Savukārt, ja ir notikusi kārtējā vēstuļu apmaiņa ar kādu ministriju, vai kādas darba grupas tikšanās, tad tā tiešām nav nekāda ziņa un avīzēs par to nelasīsi. Turklāt, liela daļā tā darba kuru mēs veicam prasa ilgu laiku un pacietību - nav jēgas "ziņot" par katru mazo soli. Tad, kad būs noticis kāds pagrieziens, protams, par to arī tiks ziņots.
Bez šaubām vienmēr varētu darīt vairāk - būtu skaisti, ja mums būtu birojs ar pāris algotiem darbiniekiem, ieskaitot preses pārstāvi un redaktoru, kas nepārtraukti papildina mājas lapu un varbūt pat izdod avīzi. Tāds arī ir mūsu mazliet tālākais mērķis... tomēr, šodien jātiek galā ar tiem resursiem, kas mums ir, proti, brīvprātīgu darbinieku nealgotais laika ieguldījums pēc darba laika un nedēļas nogalēs. Cenšamies paveikt visnepieciešamāko, tajā skaitā rakstīt skaistus projektus lai organizācija varētu attīstīties... bet tas prasa laiku, laiku, laiku.
Par pētījumu - nē, ritenis no jauna nav jāatklāj, bet jāsaprot kā līdzīgi pētījumi ir veikti citur. Es, piemēram, neesmu pārliecināta, ka gay.lv apmeklētāju profils atbilst "vidējam Latvijas LGBT cilvēkam". Piemēram, man ir stipra sajūta, ka šeit vairāk uzturas tie, kas nedzīvo stabilās attiecībās ar otru cilvēku, kam nav mājās bērnu, kas ir gados salīdzinoši jauns.
exxy | 11.03.2008. - 22:09:03

Man nav skaidra gaajiena jeega! Iet gaajienaa tikai taapeec lai tracinatu sabiedriibas lielu daļu? Aizstaaveet savas tiesiibas caur klaju negatiivisma propogandu gan presee gan ielu sadursmees un kaku kaujaas? Latvijaa Praidam vajadzetu tiesaam notikt kaadaa neitraalaa teritorija, kaut vai kaadaa lauku pilseetaa Kuldiigaa piemeeram! Kas grib piedaliities tas atbrauc, kam tas pretiigi tas seez majaas. JO diemzel mums nav taada sabiedriskaa liimenja kaa piemeeram Skandinaavijas valstiis kur Praidu apmeklee ar prieku kaa pilseetas vai ielas sveetkus!
kristelskru | 11.03.2008. - 22:27:48

Kurā mēnesī un datumā šogad notiks Draudzības Dienas vai PRIDE ?
zzigis | 11.03.2008. - 22:36:29

exxy: Ne jau nu Skandināvijā pirmos praidus apmeklēja kā pilsētas vai ielas svētkus.. Bet tapēc jau tos neorganizēja aiz polārā loka, kam bija gan savs iemesls, gan savs efekts..
exxy | 11.03.2008. - 22:53:48

Skandinaavijaa nekad nav bijusas tik milziigas probleemas kaa pie mums! Efektu ar vieteejo praidu panaakam tikai taadu ka tas tiek nozaakats visos iespejamos veidos, un taa galvenais efekts ir provokaacija uz vardarbigaam tieksmeem! Ir jasaprot viens princips kas vienmeer ir darbojies - ar varu draugos nevar tikt.
maikls | 11.03.2008. - 23:05:31

Exxy, ne jau praida dalībnieki ir tie, kas provocē. Praida pretinieki un zākātāji ir tie, kas paši provocējas, tie ir viņi, kas izvēlas vairot negācijas, izvēlas dusmoties, izpaust agresiju. Tā ir viņu izvēle. Un tā ir viņu psihes problēma. Šī problēma jārisina pašiem homofobiem vai nu ar psihoterapeitu palīdzību vai ar kādu garīgu praksi un pašanalīzi.

Citādi jau būtu jāaizliedz sievietēm valkāt minisvārki, jo tā viņas provocē seksuāli neapmierinātus heteroseksuālus vīriešu un tā tālāk. Cilvēki vienmēr atradīs, ko vainot, vienmēr atradīs vainīgo, kas ir provocējis.
mistiq | 11.03.2008. - 23:31:30

Ziniet, ja godīgi, varbūt pašlaik izklausīšos prasti, bet nu šajā valstī, kurā inflācijas līmenis tuvojas 20%, elementārās izdzīvošanas vajadzības kāpj cenā ātrāk par komunikāciju un tehonoloģiju cenām, pensionāriem nākas izvēlēties starp ēdienu un jumtu... un pat normālu algu pelnošs vidusmēra iedzīvotājs, ieejot veikalā, ilgi stāv pie piena produktu sadaļas un domā vai viņam to krējumu zupai tiešām tik ļoti vajadzēs vai ne... par kādām vēl homoseksuālām tiesībām vispār var būt runa..???

Nu paskatities to tak no parastās sabiedŗibas viedokļa - cilvēkiem drīz teju vai nebūs ko ēst, bet te vēl pediņi plijās virsū ar "cieniet mūs! CINIET MŪS!!!" demonstrācijām... te runa neiet par sabiedrības netoleranci vai homofobiju... vnk situācija valstī ir jau tik sakaitēta, ka šitāds gājiens cilvēkus kaitina ne jau savas idejas dēļ, bet prinicpā - šai valstij ir DAAAUDZ nopietnākas problēmas ko risināt un bāzties virsū vēl ar gājieniem un demonstrācijām... es nez, jābūt aŗi nedaudz realisitiem, nevis akli jācīnās tikai tāpēc ka "mums ir tiesības!!!"...

Ar šiem praidiem jūs beigu beigās panāksiet tikai to, ka Latvijas tauta LGBT sabiedrību vnk uzskatīs par kārtējo odu kas visu laiku sīc pie jau tā sāpošas Latvijas galvas... manuprāt jāizvēlās cits veids kā panākt savu tiesību atzīšanu, nekrītot Latvijas iedzīvotājiem lieku reizi uz nerviem, bet gan pagaidām tiekot skaidrībā iekš pašas LGBT sabiedrības - sagatavojot konkrētus likumprojektus, veicot informācijas ievākšanu un situācijas izpēti.

Bet šie "Es iešu! Es vicināšu! Es skandināšu! JO MAN IR TĀDAS TIESĪBAS!!!" mani, ja godīgi, pašu pamatīgi tracina, tāda šaurpierīga un tuvredzīga pieeja, kurā principā slēpjas visas LV problēmas - cilvēki negrib domāt uz priekšu, negrib domāt globāli... bet tikai vienmēr vēlas panākt to ko tikai viņi paši vēlas... te, tagad un TŪLĪT!!!... ;( Tas protams nav nekāds pamats vicināt sūdus, bet nu tos 80% LV iedzīvotāju, kas pie telīšiem Praida dienā ziņu laikā nopūšas un pasaka "nu atkal tiem pediņiem kauko vajag... " es ļoooooti labi saprotu...
mistiq | 12.03.2008. - 00:20:53

NB. Aizskaroši, personiski, Caps Lock variantā un diskusijas tēmai neatbilstoši komentāri tiks dzēsti.
Īpaši tas attiecas uz lietotāju kristelskru.
Paldies!
zzigis | 12.03.2008. - 01:02:34

17 gadi kopš neatkarības atgūšanas noteikti ir ļoti pārsteidzīgs "tagad un TŪLĪT"...

Bet par problēmām runājot - attiecībā personīgi pret mani, lielākā Latvijas problēma, kas mani no šejienes neatlaidīgi dzen prom, ir nevis no algu pieauguma neatpaliekoša inflācijatieši vai svārtīšanās par piena produktu (ne)lietošanu (veģetārisms vs. vegānisms), bet gan tieši agresīvā, skaudīgā un citādi nedraudzīgā sabiedrība. Es LGBT (un citu cilvēka "kvalitāti" "pazeminošu" pazīmju) tiesību jautājumu uzskatu par vienu no būtiskākajām problēmām šodienas Latvijā. Tapēc arī došos praidā - lai sabiedrība redz, ka problēma pastāv, kaut vai arī lai sabiedrībā saprot, ka tā ir agresīva (to neapzinoties tā diez vai vienkārši tāpat spēs atmest agresivitāti). Būtu naivi cerēt, ka sabiedrība sāks risināt savu attieksmes problēmu pret LGBT, ja tā būs tikai "importēto" vai "savervēto" Mozaīkas valdes locekļu problēma.
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Contacts  |   Advertise  |   Terms of Service  |  Privacy Policy  |  

Our website uses cookies. If you continue navigating we consider that you accept their use.