yperite
|
03.08.2011. - 22:00:14
fallen, tev taču ir acīmredzami skaidrs - ja cilvēks ēd dzīvnieku valsts produktus, viņam evolūcijas rezultātā rodas attiecīgie enzīmi. man tev izskaidrot to, ko tu jau zini, arī attiecībā uz ilkņiem un celulozi? cilvēki jau sen ēd gaļu un neēd zāli un aļģes.
kur gan es apgalvoju, ka zinu kā ir būt augam vai amēbai? tavā minētajā sikspārņa rakstā tieši par to ir runa - neviens nezina, kā ir būt sikspārnim. lai gan mēs zinām, ka sikspārnim ir eholokācija, neviens tomēr nezina, kādā tieši veidā tā notiek - vai uztvertie objekti smadzenēs nonāk vizuālos tēlos vai kā citādi. tieši tāpat var zināt, ka dzīvnieki, kam ir ausis, spēj dzirdēt, bet neviens nezina, kā tieši skaņas tiek tulkotas viņu uztverē; ka ar konkrētu acu uzbūvi var redzēt konkrētu krāsu gammu, bet nevar zināt, kādu reakciju konkrētas krāsas dzīvnieka apziņā rada; un ka ir vajadzīgas visai attīstītas smadzenes, lai justu emocijas, bet nevar zināt, kādas tieši būs šīs emocijas. ja nav ausu, tad diemžēl skaņu dzirdēt nevar, bez acīm nevar redzēt ne vien krāsas, bet vispār neko, un ja absolūti nav smadzeņu, tad starp citām lietām nav arī emociju. šādiem slēdzieniem nav nekāda sakara ar mēģinājumiem pastāstīt, kā ir būt kādam dzīvniekam vai kādam augam.
angelius, protams, ja tu par kaut ko neinteresējies, tev par to var šķist pilnīgi jebkas, arī ka šī teorija ir novecojusi, lai gan mūsdienās ir pamatu pamats, ko neizbēgami izmanto, turklāt ļoti veiksmīgi, un ne vien lai skaidrotu visus standartgadījumus, bet arī izņēmumus un novirzes.
ir skaidri redzams, ka daļai dzīvo būtņu ir orgāns, kas tieši atbild par emocijām, daļai tas ir nepietiekami attīstīts šai funkcijai, bet daļai tā nav vispār, turklāt nav arī nekāda papildus orgāna, kas varētu veikt smadzeņu kaut daļējas funkcijas.
dabā emocijas ir paredzētas, lai dzīvā būtne varētu pieņemt lēmumus. cilvēks, kam absolūti nav emociju, nav spējīgs pat veidojot par un pret sarakstus izlemt vai iet pie zobārsta pirmdien vai otrdien. augam ir nepieciešams kaut ko izlemt? ’’hmmm, varbūt šodien es pret sauli negriezīšos... ’’ par ko tad augi pieņem lēmumus?
ja sunim kož, sāpes viņam rada negatīvas emocijas un viņš bēg vai aizstāv sevi. neviens koks vēl nav spējis nekur aizbēgt vai kādam iesist. augam ar sāpēm pietiek, lai lokalizētu traumētās vietas un tās aizdziedētu, viņam nav nepieciešams noplēstas lapas dēļ ciest, jo atšķirībā no dzīvnieka, augi nespēj apkārtējo vidi tieši ietekmēt. varbūt sākotnēji daba arī augiem bija paredzējusi lēmumu pieņemšanu un muti lai svilpotu, bet evolūcijas rezultātā visas liekās un izdzīvošanu apgrūtinošās īpašības, kas tikai patērē enerģiju un citādi ir bezjēdzīgas, tomēr ir tikušas atsijātas visām dzīvajām būtnēm