Логин
Пароль

Partneris vai aizbildnis?! / 20


jaunbirznieks | 15.09.2011. - 05:17:18 | Дискуссия прочитана 4383 раз

Strīdoties par to būt vai nebūt viendzimuma laulībām vai tikai partnera reģistrācijai kā galveno argumentu minot mantiskās un tikai tad pārējās attiecības mēs nonākam pretrunā. Neviena laulība pārsvarā nav noturīga un homosexsuāļu pāriem jo īpaši. Ja reģistrētu viendzimuma partnerattiecības, tās tiktu šķirtas biežāk un juceklīgāk nekā tas mēdz būt heteroseksuāļu pāriem. Prātīgāk un plašāk attiecības tiktu sakārtotas, ja tiktu reģistrēta AIZBILDNIECĪBA - paplašinot aizbildniecības definīciju un attiecinot to arī uz pilngadīgajām personām.
Ответы (32)
12
venuss | 15.09.2011. - 21:27:49

Tur jau tā sāls, ka var likt zem dažādiem apzīmējumiem, bet no tā nekas nemainīsies, ja nebūs pāra sapratnes un vēlmes . Viss pašu rokās .
gerda | 15.09.2011. - 22:13:56

Nu ja runa ir par kaut kādu "vienpusēju aizbildnību", ok raksti likumus, ievies, ja gribas. Tas nemazina vajadzību pēc viendzimuma laulībām :)

Vēl kas, autoram vajadzētu ielikt atsauces par to, kur ņemta informācija par homoseksuālo pāru attiecību ilgumu :)

Es, protams, spētu noticēt, ka procentiāli rēķinot homoseksuāli pāri šķiras ātrāk.Droši vien arī neprecētie heteroskesuālie pāri(kam šī neprecēšanās, bet drīzāk "čilošana" kopā ir viņu izvēle) aiziet katrs savu ceļu ātrāk nekā tie, kas apprecas un vēl bērnu uztaisa. Tāpat ticu, ka sabiedrības negatīvais spiediens veicina ātrāku attiecību izjukšanu.

Ja sabiedrība tik ātri nemainīs savu attieksmi, tad likumus gan mēs varam pamainīt pēc iespējas drīzāk. Man jau tas sen vairs neliekas diskutabls jautājums par viendzimuma laulību nepieciešamību(Jā labi, mīļā miera labad varam šo laulību nosaukt citā vārdā un neļaut adoptēt bērnus). Ja reiz sabiedrībā ir nonākusi līdz tam, ka ir tāda lieta kā laulība, tad loģiski tai dzimumi nav jāšķiro.
jaunbirznieks | 16.09.2011. - 07:59:10

gerda...
Nevajaga jau uzreiz uzmest lūpu par likuma rakstīšanu vai bīdīšanu. Sabiedrība salīdzinoši mierīgāk uztvertu normu par aizbildniecību neķeroties klāt uzreiz laulību svētumam. Izmainot un papildinot aizbildniecības normu kā arī attiecinot to uz pilngadīgām personām jau ātrāk varētu nonākt līdz pirmajiem taustāmajiem kopdzīves labumiem.
gerda | 16.09.2011. - 09:27:32

Ir taču pasaulē kompromiss. Viendzimuma laulības tiek nosauktas par partnerattiecībām un vairumā gadījumu tiek nedaudz "modificētas"(Piemēram jau manis pieminētais variants - neļaut bērnu adopciju). Neviens neaizskar svētās hetero laulības. Vai tas kaut ko maina? Nē. Vai pasniegt aizbildniecības paplašināšas variantu kā ilūziju par homoskeksuālām laulībām kaut ko mainīs? Nē. Labi varbūt šlesers varēs savā priekšvēlēšanu kampaņās pastāstīt par slimajām homoseksuāļu tieksmēm :) Saproti tava ideja pašā saknē ir maigi izsakoties dīvaina un jebkas, kas no malas atgādina homsekuālu laulību(kaut arī tas tā nav) ir dikti, dikti slikts un to nedrīkst pieļaut. Es pat domāju, no loģikas viedokļa, šim būtu jābūt ļaunāk. Jo ieviešot viendzimuma partnerattiecības likumi tiek papildināti, nekas no tā, kas bijis līdz šim nemainās. paplašinot aizbildniecību tiek ietekmēta(stipri ietekmēta) jau sen pastāvoša kārtība.



Tā vispārīgi runājot. Es likumus ikdienā nepārlasu, bet vai tad nav iespējama pilngadīgas personas aizbildniecība jau? Jebšu tas ir tikai gadījumos, kad persona ir atzīta par rīcībnespējīgu? Jo tādos gadījumos zinu, ka var gan. Varbūt tad viens partneris var tikt atzīts par rīcībnespējīgu un otrs tad varētu likumīgi tikt atzīts par viņa aizbildni. Whoala varēs izbaudīt pirmos taustāmos aizbildnības labumus.

Pardon manu skarbumu, bet es neredzu jēgu tik smalki "lavierēt" pa likumiem un laulību aizstāt ar sazin ko. Jā es piekrītu kompromisam viendzimuma pāriem neļaut adptēt bērnus, varbūt ir vēl kas tāds, ka ir "jānoņem" viendzimuma pāriem līdz brīdim, kad sabiedrība paaugsies, bet šis te aizbildniecības variants jau ir par traku. Es nejūtos tik ļoti "zem" heteroseksuāļiem. Kaut kāda pašcieņa man tomēr ir
yperite | 16.09.2011. - 12:15:15

bet Latvijā taču homoseksuāļi var adoptēt bērnus. kāpēc pie partnerattiecībām tas pēkšņi būtu jāsvītro laukā?
gerda | 16.09.2011. - 12:43:13

Es biju domājusi - kopīgi adoptēt bērnu. Nu nevar divas viendzimuma personas adoptēt bērnu. Ja adoptē viens cilvēks(to jau laikam var), domāju gan, ka neviens neprasīs seksuālo orientāciju.
yperite | 16.09.2011. - 13:08:50

vai tad divas heteroseksuālas personas var? viņiem taču jābūt precētiem, lai kopīgi adoptētu. homoseksuāļiem šobrīd nav iespējas ne precēties, ne stāties partnerattiecībās.

un kā tad ir ar tām partnerattiecībām - vienas personas bērns to slēgšanas gadījumā kaut kādā veidā taču tiktu juridiski piesaistīts arī otrai? tad jau pat ar šādu adopcijas aizliegumu nekāds reāls aizliegums joprojām nepastāv. var jau viens no cilvēkiem adoptēt vispirms un stāties partnerattiecībās pēc tam, bērnam automātiski kļūstot arī par otra cilvēka bērnu.

vai tad tomēr nav bezjēdzīgi tik ļoti uzsvērt to, ka ’’nevarēs adoptēt bērnus’’, ja tā acīmredzami nav un nekad nav bijusi patiesība?
gerda | 17.09.2011. - 22:00:11

var jau viens no cilvēkiem adoptēt vispirms un stāties partnerattiecībās pēc tam, bērnam automātiski kļūstot arī par otra cilvēka bērnu.

Nē tā gan nebūs. Pat heteroskesuāliem cilvēkiem, ja teiksim precoties kādam ir bērns no iepriekšējām attiecībām, otram vēl atsevišķi ir jāveic adopcijas process. Gluži automātiski tas nenotiek.

Par to vai neprecētie var kopīgi adoptēt, precīzi nezinu(dažviet pasaulē tik tiešām adopciju var veikt tikai precēti pāri), bet divas viena dzimuma personas nevar būs par vecāku vienam un tam pašam bērnam. Viendzimuma laulību gadījumā vienkārši tad nepieļautu šādu iespēju.

Par viendzimuma pāriem tā dižā doma ir atļaut viendzimuma partnerattiecības, kas būtu gandrīz tas pats kas laulība, tikai ar noteikumu, ka 2 viendzimuma personas nevar KOPĪGI adoptēt bērnu(heteroskesuālā laulībā to var, tāpēc tas tiek uzsvērts) vai vnk cilvēks nevar adoptēt bērnu, kuram jau ir tā paša dzimuma vecāks. Tādējādi viendzimuma laulība ietekmē tikai šos 2 cilvēkus.
janisl202 | 18.09.2011. - 04:16:38

Aizbildniecību gan nebūtu jāpiemēro šādā veidā - kaut visādi Šleseri par to priecātos, bet patiesībā aizbildniecība uz pieaugušu cilvēku attiecās tikai nepieskaitāmā vai daļēji pieskaitāmā stāvoklī un tikai fobiem varētu patikt doma, ka mums jāatzīst sava nepieskaitāmība, lai slēgtu savas savienības.

Kā jau daudz reižu esmu rakstījis - partnerattiecību reģistrācija ir ļoti nepieciešama, ne tik daudz naudas dēļ kā citu faktoru, mani, piemēram, vairāk uztrauc, ka mans mīļums netiks pie manis slimnīcā, ja kas notiktu un nevarētu izlemt par manu likteni, tāpat arī absurda situācija veidojas ar liecināšanu tiesā, ko es tāpat pret savu mīļumu nekad neveiktu, vienalga vai likums to atļauj vai nē un aizbildniecība uz bērniem, kas ir nopietna problēma, jo vispār pie apiet likumus un tikt pie bērniem var daudzos veidos, bet tas, ka aizbildniecību nevar reģistrēt uz pāri, šo bērna statusu padara riskantu - praktiski nav iespējams juridiski nodrošināties pret situāciju, kad vienīgais aizbildnis aiziet bojā - kaut otrs vecāks ģimenē būs - viņš nevarēs nopietni kandidēt uz aizbildniecību un sanāks absurda situācija, ka bērnu izņem no labvēlīgas ģimenes nesakārtotas likumdošanas dēļ. Par adopciju - tā nav tik būtiska... patiesībā es drīzāk gribētu audzināt savus vai sava mīļuma bērnus un vairāk vēlētos juridisko bāzi aizbildniecības dalīšanai starp partneriem.
yperite | 19.09.2011. - 11:08:23

gerda, tas ir skaidrs, ka automātiski adopcija nenotiek. jautājums bija par to, vai tiešām pielaulātā bērns cilvēkam paliek juridiski pilnīgs svešinieks? nu nevarētu taču tā būt. un tā likumprojekta virzītāju uzsvēršana, ka kopīgi jau nu gan nevarēs adoptēt uz visa fona ir gana dīvaina.
gerda | 21.09.2011. - 22:51:46

yperite, iespējams, ka heteroseksuāļiem apprecoties partnera bērns no iepriekšējām laulībām(Ja otrs bērna vecāks ir atteicies vai kā citādi zaudējis savas vecāka tiesības) likuma priekšā arī bez adopcijas skaitās kā kaut kas vairāk kā "svešinieks". Bet... laikam nav tomēr pareizi teikt, ka viendzimuma partnerattiecības būs tas pats, kas laulība izņemot bērnu adopcija.

Visticamāk, ja mēs kaut kādā saprātīgā laika periodā panāksim viendzimuma aprtnerattiecību reģistrāciju, tai no laulības būs diezgan daudz atšķirību. Un tad jautājums par to kā heteroseksuāliem cilvēkiem notiek šīs lietas vairs nebūs aktuālas. Vismaz tādās valstīs kā ASV, Vācija, kur šāda laulība nav atļauta, bet ir partnerattiecības, tās ir pat ’ļoti otršķirīgas’(ASV piemēram bija gadījums, kad šādas viendzimuma partnerattiecības nebija pietiekams iemesls, lai sieviete, kas nav ASV pilsone saņemtu uzturēšanās atļauju, kau arī bija reģistrējusi parnerattiecības ar ASV pilsoni). Arī par šo bērnu adopciju, ja nemaldos tajā pašā Vācijā jau kādu laiciņu pēc viendzimuma partnerattiecību legalizēšanas, atļāva viendzimuma personām adoptēt otra *bioloģisko* bērnu. Tā, ka teiksim 2 lesbietes nevar kopīgi adoptēt bērnu tā "pa tiešo" no bērnu nama. Kas notiek, ja viena adoptē bērnu(Es gan neesmu droša vaa Vācijā viena persona maz var adptēt bērnu) un tad reģistrē attiecības ar citu sievieti, es nezinu, tb, kas viņas adoptētajam bērnam likuma priekša ir viņas sieva.. otra māte noteikti nav.


Un vēl ir jāņem vērā, ka mums šeit ir runa par partnerattiecībām, kuras var reģistrēt gan viendzimuma, gan divdzimua pāri(Citādi viņi tiek šausmīgi apbižoti un diskriminēti). Neesmu juriste, bet loģika liek noprast, ka tad šādām partnerattiecībām būtu jābūt "vājākām" par parastu laulību. Tas tā, lai nav bezjēdzīgs likums no heteroseksuāļu viedokļa

Tā ka likumi ir sarežģīti un mēs Latvijā varam cerēt uz "ekonomisku" savienību, runāt par īpašumu sadali, nodokļiem, nu visu ko, bet neaizsakrt tēmu "bērni" un jā to vajag īpaši uzsvērt, jo par to visvairāk brēc pujāti un Ko - "Kas te tagad notiks, divi tēviņi audzinās bērnus, nu kā tā var." Jap, tas nav vienīgais, par ko šamējie sūdzas, bet, ja izslēdzam jebkādu iespēju bērnu adopcijai, ar tīru sirdi varam teikt - "Shut it, viendzimuma laulības skar tikai homoseksuālos cilvēkus". Un mans personiskais viedklis arī ir, ka - bērni - tā ir tā lieta, ko pagaidām liksim mierā.
rendija | 22.09.2011. - 01:45:43

praksē aizbildņi ir bērniem. Pieaugušajiem- aizgādņi. Pēdējais parasti nenozīmē neko labu aizgādībā esošajam, tā kā viņš tad ir vai nu fiziski vai garīgi, bet gana dikti slims. Jebkurā gadījumā nekāda paplašināšana nav iespējama, jo aizbilst vai aizgādāt gluži noteikti nenozīmē seksuāli patērēt.

Arī heteroseksuāļi precas un šķiras vienā laidā. Un, kuri nešķiras, tie laiž pa kreisi. Vismaz viens no pāra. Reti kurai mūsdienu daudzbērnu mātei visiem bērniem vienāds uzvārds. Mainās laiki, mainās tikumi. Ja kāds hetero pāris ir kopā ilgi un uzticīgi, mūsdienās tā ir samērā reta laime un drīzāk izņēmums, nekā sociāla norma.

12
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Контакты  |   Реклама  |   Правила пользования  |  Политика конфиденциальности  |  

Мы использоваем cookies. Продолжая просматривать сайт, вы даете согласие на использование cookies.