Логин
Пароль

9.maijs / 20


assen | 09.05.2011. - 17:04:24 | Дискуссия прочитана 5720 раз

Kad cilviishi beigs tuseeties 9.maijaa pie Falla?
Ответы (58)
123
alejandro | 11.05.2011. - 10:19:34

Tie, ko deportēja uz Sibīriju, dzīvoja tur labāk, neka tie, kas palika Latvijā. Es kadreiz skatijos raidijumu latvijas televīzijā par tiem, ko departelēja, un radīja viņu mājas, gandrīz katram bija divstāvu māja. Un kas viņiem jautāja, vai viņi grib atgriezties uz Latvija, viņi teica: Ko mēs tur darīsim tajā Latvijā?

Un tagad, jau nav padomju laikos, no Latvijas aizbrauc vairāk cilvēku, neka padomju laikos bija cilvēku, kam kaut kas nepatika.

Daži te saka, ka nav jau PSRS, bet jāatceras, cik cilvēku piedzima PSRS un viņiem tas 9 maijs ir atmiņas. Fašistu arī jau nav, bet fašistu pulcēšanas notiek Latvijā...
fallen | 11.05.2011. - 10:37:02

Da kādi fašisti?! Lūk, tas mani tracina! Kāds sakars Latvijai ar fašismu? Fašisms bija Musolīni režīms Itālijā. Latvijā Hitlera laikā bija nacisms. Vēsturi mācījāties?
Un sū** ar visām divstāvu mājām, ja Tev pilnīgi viss no nulles jāsāk. Visa zemes apstrādāšana, elementārākās saimnieciības ieviešana... Nedomāju, ka viņi tur dzīvoja labāk.
griver83 | 11.05.2011. - 11:25:37

http://www.youtube.com/watch?v=...-VVoWsKii0w
kokavarde | 11.05.2011. - 11:26:59

Ugu, un tagad Sibīrijā divstāvenes pārtapušas par debesskrāpenēm to, ka pazaudē dzimtenes sajūtu var saprast, bet tur labāk kā Latvijā? Esmu lasījusi Sibīrijas bērnus, skalu laizīšanu un nosalšanu līdz nāvei, par neko labu nosaukt nevar. Okupāciju nav labi aizstāvēt ar visādiem murgiem.
griver83 | 11.05.2011. - 11:42:47

Народ, хватит уже наезжать друг на друга. Давайте как-то дружнее относиться друг к другу
angelius | 11.05.2011. - 11:55:40

alejandro, palasi Ilmārs Knaģis "Bij tādi laiki", nu nekāda zelta dzīve tur Sibīrijā nebija :) Man radiniecei ar ģimeni Staļiņs arī iedeva bezmaksas vienvirziena biļeti uz Sibīriju. Viņai arī ir atmiņas.. Par PSRS ar visiem Uzvaras svētkiem.
Un kādi vēl fāšisti? Cik labi esi mācījies vēsturi? Fašisms bija Itālijā, Vācijā bija nacisms. Un jakāds vēlas salīdzināt 16.martu ar 9.maiju- nu sliktas zināšanas vēsturē..Un izpratnes nekādas- 16.marts ir atceres diena par kritušajiem. Nevis kā te- svētku diena. Kādi svētki, ja ar to sākās okupācija?

Azbrauc daudzi..lai jau tik brauc prom... Ja grib dzīvot, nepar ko nedomājot, neiestāties par sevi, lai jau brauc. .:) Un ir atšķirība- padomju laiki un tagad.. :)
loony | 11.05.2011. - 12:34:37

согласна с griver83... не надо спорить и ругаться.
то что творилось в те времена это безусловно страшно и говорить об этом спокойно нельзя.
правительству было мягко говоря ср*ть тогда на народ, все боролись за власть это для них было главное, а остальное так просто "расходный материал".
и в Сибирь ссылали всех кого не лень было...
да и в каком-то смысле 9 мая тут праздновать глупо...
pusnakts | 11.05.2011. - 14:10:02

+ + + ljena
ljena | 11.05.2011. - 14:24:42

griver83 un līdzīgi domājošiem.
Ja negribiet šādu reakciju no latviešu puses, tusējiet pie sava pieminekļa, lieciet ziedu jūras, dzeriet parkā šņabi uzgraužot sālītu gurķi, dziediet, dejojiet un lepojieties ar saviem ordeņiem un lentītēm pie lepnajām krūtīm, bet, bet šeit ir viens " bet"!
Cieniet mūs kā mēs jūs, jums Uzvaras diena, mums Okupācijas diena ar kuru nez vai latviešu tauta būtu jāapsveic punkts
loony | 11.05.2011. - 14:50:06

А я против латышей ничего не имею против и я их уважаю. ну не надо обобщать народ просто если кто-то кого-то не уважает там и еще что-то, то это же не означает что все такие.
и я не написала выше что 9 мая НАДО праздновать... для кого-то это праздник для кого-то нет.
просто как-то глупо относиться друг к другу с враждебностью...
griver83 | 11.05.2011. - 16:05:41

А почему день победы не считать праздником или его не надо праздновать? Вы себя послушайте. Вы уже помешались на этих распрях. Причем тут ссылки в Сибирь? Что, только бедные латыши страдали? Да латыши вообще в малине были, если сравнить с теми же евреями.
Тут кто-то упомянул Бенито Муссолини. Так Сталин был покруче диктатором, который убивал всех и конкретно латышей он не преследовал.
Да вы хоть знаете, сколько русских погибло по приказу Сталина? А вы тут разорались, будто война велась между диктатором и Латвией... смешно.
И оккупации не было! Поймите уже! Ульманис САМ (!!!) поставил подпись о вхождение ЛР в состав СССР.
Многие считают, что Ульманис предал народ, но так и мы считаем, что Сталин предал народ Советского Союза. За что же вы на нас наезжаете? Причем тут мы? Глупо и обидно...
А 8 или 9- не так важно.
angelius | 11.05.2011. - 16:41:16

Griver, pastāsti man- kādi gan ir svētki Uzvaras svētkos? Grib svinēt 2.pasaules kara beigaS? Nu lūdzu, tam domāts 8.maijs...
angelius | 11.05.2011. - 16:46:08

Un ja tik ļoti grib svinēt savu 9.maiju, tad arī lai kulsē 16. martā, kad ir leģionāru atceres diena. Nevis lielās protestu akcijas, saukā par fašistiem(kas nu vispār ir pavisam jocīgi..).
griver83 | 11.05.2011. - 17:17:51

Вот только не надо объединять 9 мая и день памяти легионеров, глупо и легкомысленно.
А 9 мая отмечают потому, что народ уже привык за всю жизнь отмечать именно этот день! Потому, что тогда, на момент подписания акта о капитуляции, в Москве было уже 9 мая! Поэтому и празновался он по Союзу 9 мая, а не 8ого (даже не смотря на то, что СССР был огромным и в некоторых его частях 9 мая еще не наступил). Потому, что не может быть так, что один и тот же праздник (в одной стране) празднуется в разные дни.
Это сейчас мы в Европе, НО тогда, 1945 года 9 мая (на момент события), мы были в составе СССР.
angelius | 11.05.2011. - 17:46:41

Eiropā mēs gan esam bijuši kopš pašiem pirmssākumiem.. :D
griver83 | 11.05.2011. - 18:56:50

Ты понял, о чем я говорил, зачем же подменять слова?
В любом случае- спор не имеет смысла. Закончим обсуждение. Это не наша война, зачем же идти на поводу глупых чиновников и ругаться? Мир, дружба, жвачка
slit | 11.05.2011. - 19:55:49

Mēģināšu ievērot norunu tālāk nestrīdēties, bet ieraugot, ko daži piemurgojuši par izsūtīto brīnišķīgo dzīvi Sibīrijā, gribas ļoti rupji lamāties...
alejandro | 11.05.2011. - 20:32:12

Nezinu, labi atceros to raidījumu vēlreiz uzsveru LATVIJAS TELEVĪZIJĀ, un atceros, ka viņi sacija: negribam mēs uz to Latviju atgriezties. Mums te ir labi tagad. Tā ka kā tur būtu, tie kas tur palika bija diezgan laimīgi, ja jau tā sacīja.

Stalina laikos visiem bija grūti, krieviem arī.

Par Latvijas okupāciju varu vienu pateikt, mana vecamāte atbrauca uz Latviju aptuveni kara laikos, un stāstīja, ka pirms krievi atnaca, Latvija bija djerjevnja...

Angelius, tavs komentārs par tiem, kas tagad aizbrauc. Tie kas aizbrauc ir gudri: dzīve ir parāk īsa, lai nodzīvotu to nabadzībā...
alejandro | 11.05.2011. - 20:39:14

Un vēl kas, es ne ar vienu te nestrīdos, vienkārši izsaku savu viedokli. Katram ir tiesības to komentēt un izsacīt savējo. Tas arī ir tas, kas ir saukts par diskusiju vai nē...
slit | 11.05.2011. - 21:09:26

Redz, es arī varētu izteikt, piemēram, viedokli, ka ebrejiem koncentrācijas nometnes bija apmēram kā tādas interesantas brīvprātīgā darba nometnes, turklāt daļa ebreju tautas ir izdzīvojusi vajāšanas, tā ka gan jau nemaz tik slikti nebija. Cita lieta, ka kaut kas tāds būtu neticami muļķīgi, aizskaroši un pat noziedzīgi. Un katrā ziņā tik ekstravagants "viedoklis" nekādi neatbilst patiesībai - un par to, šķiet, nevienam nav nekādu šaubu.

Taču tā pati problēma ir ar uzskatu, ka latvieši Sibīrijā aizbrauca (apmēram kā tādā tūrisma braucienā), ievācās dzīvoklīšos, iekārtojas uz dzīvi, sāka varbūt tur saņemt sociālos pabalstus un pensijas, un vispār, dzīvoja ilgi un laimīgi.

Aizskaroši, muļķīgi un nekāda sakara ar realitāti. Apmēram tikpat nejēdzīgi, kā manis piesauktais piemērs. Aizbraucēji bija lielākoties nolemti lēnai nāvei. Ģimenes tika izšķirtas, vecāki vairs neredzēja savus bērnus. Cilvēki tika sasviesti lopu vagonos, Sibīrijā viņi drausmīgā salā bija spiesti strādāt nenormāli smagus meža darbus, nesaņemot ne pienācīgu pārtiku, ne pat apģērbu. Ārkārtīgi daudzi nomira no aukstuma, bada, slimībām. Nebija nekas neparasts, ja dēliem vajadzēja beigās aprakt savu māti (tajās situācijās, kad ģimene nebija izšķirta). Drausmīga necilvēcība, kurai nav attaisnojuma. Īsi sakot, kas grib zināt ko vairāk - izsūtīto cilvēku atmiņas ir vēl, paldies Dievam, pieejamas šodien.

Kaut kas arī izdzīvoja. Kaut kam izdevās varbūt pat iekārtoties uz dzīvi. Jā, daļa izdzīvotāju ir nodibinājuši ģimenes, apstākļi ne tuvu nav tik drausmīgi kā četrdesmito beigās, dzīvot var, viss ok. Kādam varbūt pat liekas, ka ir labi.
Ja ar vienu muļķīgu TV pārraidi pietiek, lai pateiktu, ka izsūtītie tur dzīvoja forši un laimīgi - tad tālāk kretīnismā vairs nav kur.

Par to, vai Latvija bija ’djerevnja’ vai kā - pat nesākšu diskutēt. Pietiekami daudz dzirdēts ir arī par tiem, kas atbrauca uz šejieni.

Šis
Stalina laikos visiem bija grūti, krieviem arī.
un šis
Да вы хоть знаете, сколько русских погибло по приказу Сталина
prasās pēc apspriešanas. Staļins bija ne tikai morāls kroplis, bet arī ārkārtīgi vājš karavadonis, kas varbūt pašu vērtīgāko resursu - savus cilvēkus - (pārsvarā krievus, kā jūs te pareizi sakat) sūtīja pretī drošai nāvei Otrajā pasaules karā. Dēļ viņa stulbuma mira ārkārtīgi daudz cilvēku: PSRS pusē bija ļoti daudz kritušo.

Vai 9. maija svinētāji atceras šos upurus, kurus prasīja šī uzvara? Vai piemin tos neskaitāmos kritušos, no kuru nāves varēja izvairīties? Izskatās, ka daudziem šī diena ir lielāki svētki par savu dzimšanas dienu. Tās ir katra tiesības, protams, dzīvojam demokrātiskā valstī. Taču cik daudzi šajā dienā arī atminas, par kādu cenu tika gūta šī uzvara?
123
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Контакты  |   Реклама  |   Правила пользования  |  Политика конфиденциальности  |  

Мы использоваем cookies. Продолжая просматривать сайт, вы даете согласие на использование cookies.