martinicus
|
2016.10.04. - 14:52:08
Zināmā mērā - jā, pats atbildēju, taču gribējās uzzināt, vai vēl kādam ir gadījies pieredzēt kaut ko līdzīgu.
Es te tagad papētīju, ko par šādu "vīrietības noslēpuma" sajūtu saka ārzemju literatūra, un atradu interesantas idejas.
Senos laikos daudzās kultūrās esot bijis ierasts, ka tēvi un cilts vecākie savus dēlus apmāca un pēc tam noteiktā vecumā veic dažādus rituālus, kas dod dēliem pārliecību, ka nu viņi ir īsti vīrieši, tāpat kā pārējie cilts pieaugušie. Savukārt, mūsdienās vairs nav ne tikai šādas "iesvētīšanas", bet vispār tēvu-dēlu attiecības var būt pamatīgi sačakarētas, un ja klāt nāk vēl papildus psiholoģiskas problēmas, tad zemapziņā daudz kas var saiet sviestā uz ilgu laiku.
Un tas ir tipiski mans gadījums. Iedomājieties - tēvs-alkoholiķis, bērnam ir pretīgi skatīties un klausīties, kā māte regulāri lamā tēvu; dēls slēpjas savā istabā un spēlējas ar rotaļu cilvēciņiem, un ļoti bieža rotaļa ir, ka dēls atrod citu tēvu, labāku. Tajās fantāzijās ir tik labi... Tad dēls dodas skolā, kur viņu citi puikas pazemo sliktās veselības dēļ, un tāpēc attiecības ar vīriešiem vispār pilnībā sačakarējas, izņemot to fantāziju tēva tēlu, kurš pēkšņi pārvēršas seksuālā uzbudinājumā. Puika meklē patvērumu pie meitenēm - tās nekad nesit, nepazemo. Bet pēc dažiem gadiem saprot, ka pilnīgas sakritības ar meitenēm arī nav, un tad puika alkst atgūt zaudēto vīrišķību, bet nekas labs diemžēl nesanāk. Cilvēks dzīvo starp vīriešu un sieviešu pasaulēm un nejūtas piederīgs nevienai no tām.
Nu kaut kā tā. Bet ko darīt tālāk - smags jautājums... laikam jau dzīvot kā ierasts, cerot, ka varbūt kādu dienu notiks brīnums, bet ja nē - nu tad neko, vecpuiši arī pasaulē vajadzīgi