ainars
|
2008.07.11. - 03:15:53
the-world, ja cilvēks ir šķīries, depresijā vai domā par pašnāvību, vai viņš nedrīkst atvērt diskusijas par šīm tēmām? Iespējams, ir cilvēki, kuriem diskusijas ir vienīgais veids, kā kādam par šādu problēmu pastāstīt. Bet ko šādā gadījumā nozīmē "veselīga kritika"? Ja cilvēks ir atvēris šādu diskusiju, viņš noteikti cer uz atbalstu no citu diskutētāju puses. Ja cilvēks patiešām domā par pašnāvību, cita diskusija par viņa pašnāvības vai depresijas diskusiju ("veselīga kritika"), domāju, var tikai palielināt vēlmi izdarīt pašnāvību vai depresija var kļūt vēl spēcīgāka.
Varbūt tieši tāpēc diskusiju ir maz, ka cilvēki baidās tās atvērt, tajās piedalīties, jo bieži vien diskusiju tēmas ir par citu lietotāju atvērtajām diskusijām, bet diskusiju atbildēs tiek apspriesta diskusijas uzsācēja persona, nevis diskusijas tēma. Tā ir problēma ne tikai gay.lv, bet visā Latvijas Internetā. Arī Tava vienīgā tēma šajā portālā ir par citu lietotāju diskusijām. Kāpēc Tu pats neatver kādu pozitīvu tēmu, kura varētu izcelties uz kopējā depresīvā fona, bet tā vietā apspried citu diskusijas? Tas nav pārmetums, bet tikai pretjautājums Tavā diskusijā uzdotajam jautājumam.
Manuprāt negatīvisms dominē visā Latvijas Internetā. Jebkuros ziņu portālos viskomentētākās ir tās ziņas/raksti, kuros var kādu "aplikt", kurās ir kāds vainīgais. Ja vainīgā nav, tas tiek atrasts, izdomāts. Komentāru skaits sniedzas tūkstošos! Varbūt ir tādi ārzemju portāli, bet nekad neesmu redzējis nevienu, kur komentāru skaits vienai un tai pašai ziņai būtu tik milzīgs kā Latvijā, turklāt lielākā daļa komentāru būtu kaut kādā veidā naidīgi. Domāju, jebkuru portālu diskusijās nav ne mazāk negatīvisma kā gay.lv, bet ziņās un rakstos, kur tiek vēstīts par kaut ko pozitīvu, komentāru ir ļoti maz vai tie ir tik un tā negatīvi. Varbūt tieši tāpēc cilvēki nevēlas rakstīt kaut ko pozitīvu?