kaadskautkur
|
2017.06.24. - 00:48:18
Ir lasīti vairāki interesanti pieredzes stāsti un daudz kas ir atkarīgs gan no seksualitātes, gan no citiem faktoriem, kas vieno abas puses.
Daži piemēri.
Josh Weed sacēla internetā lielu troksni paziņojot, ka apprecējās ar sievu, pilnībā apzinoties un atklāti atzīstot savu seksuālo tieksmi. Es gan nezinu, cik viņš bija tīri homo un cik bi, taču viņi dzīvo kopā jau vairākus gadus un abiem ir bērni un abi atklāti runā par savu pieredzi. Viņi jau pirms precēšanās bijuši draugi, bet Josh sapratis, ka ir homo, un atklājis to draudzenei. Tad nu abi sākuši spriest, ka jāmeklē atbilstoši partneri, gājuši uz randiņiem utml., taču kādā brīdī secinājuši, ka nevar atrast piemērotākus partnerus kā viņi paši viens otram. Tur gan iespaids varētu būt arī faktam, ka abi ir diezgan dziļi reliģijā, taču nez, cik tas ietekmēja lēmumu.
Ja partnerus sākotnēji saista kaut kas vairāk par seksu un ja seksuālā tieksme uz savu dzimumu nav neizturami spēcīga, tad pieņemu, ka var būt situācijas, kad izvēlas neriskēt un nemeklēt jaunas attiecības tikai tāpēc, ka esošās seksuāli neapmierina, bet apmierina visādā citādā ziņā. Dažiem varbūt seksuālā tieksme ir tikai viens no attiecību faktoriem, un ne pats svarīgākais konkrētajās attiecībās. Galu galā ir dažādi sublimācijas veidi - varbūt seksuālo enerģiju izlādēja kādās kopīgās cita veida aktivitātēs.
Citi atklājas partneriem daudz vēlāk un, atkarībā no fizioloģijas un emocionālās puses, izvēlas vai nu šķirties, vai arī atklāti "laist pa kreisi". Piemēram, ir gadījumi, kad sekss ir tikai sekss, un cilvēks nezaudē vēlmi būt kopā ar esošo partneri tikai tāpēc, ka reizēm aiziet uz ātru "vienas nakts randiņu", atklāti par to sarunājot, un vēl jo īpaši, ja esošais partneris spēj to pieņemt.
Kad skatos uz daudziem it kā parastiem hetero pāriem, es reizēm brīnos, kā viņi vispār spēj būt kopā. Piemēram, vīrs ir liels dabas draugs un bieži dodas medībās, atstājot sievu mājās vienu, un vispār abiem nav praktiski nekādu kopīgu interešu. It kā būtu salikti kopā divi cilvēki, kuri saistījās tikai seksuālās tieksmes dēļ. Nu jā, ir bērni, par tiem abi vecāki rūpējas bez gala. Tas arī viss. Atņem seksu, un nekā tur pāri nepaliek, tikai formāla ģimene.
Bet ja būtu otrādi? Ja emocionāli abi ir tik ļoti saraduši kopā, ka nespēj iedomāties šķiršanos, tad nez, kas varētu būt traumējošāk - saraut šo gadiem ilgušo saiti vai arī turpināt dzīvot kopā, atrodot citus risinājumus (atklāti vai slepus "laist pa kreisi" utml.). Pie tam, jo lielākas ir šo cilvēku personiskās "novirzes no normas" (kaut kādas ļoti specifiskas kopīgas intereses vai rakstura īpatnības, kas kalpoja kā svarīgs faktors sākotnējai attiecību veidošanai), jo mazāka ir iespēja, ka viņi spēs pietiekoši ātri atrast jaunu partneri, kurš apmierinātu pilnībā, neradot nelabojamu zaudējuma sajūtu attiecībā uz savu iepriekšējo partneri.
Reizēm tiešām "labāk zīle rokā, nekā mednis kokā". Tomēr dzīvot slepenībā gan ir traumējoši, jo bieži ir tā, ka otra puse kaut ko nojauš, taču klusē; savukārt, homo partneris domā, ka nemanāmi krāpj otru un ir vai nu pilnībā apmierināts ar situāciju, vai arī jūtas vainas apziņas sagrauzts. Jebkurā gadījumā briesmīgas attiecības. Labāk tad atklāt otram patiesību, un tālāk lai notiek, kas notikdams. Ja jau sekss tik un tā nebija normāls atdeves trūkuma dēļ, tad vismaz partneris uzzinās, ka tā nav viņa vaina. Ir lasīts, ka homo partneri jūtas nelaimīgāki tad, ja nezina, ka otrs ir homo, jo tad viņiem ir pamats domāt, ka kaut kas ar pašu nav labi, ja jau otra puse pilnībā neatdodas. Rezultātā sanāk, ka abi dzīvo ar slēptu vainas apziņu. Bet ja īstais "vainīgais" atklātos, tad dažos gadījumos viss vēršas uz labu. Vai sliktu (ja gadījumā kāds uzskata šādu mokošu attiecību izjukšanu par sliktu notikumu).
Tiešām, reizēm šķiet smieklīgi, kā liela daļa sabiedrības un popkultūras ir tā ieciklējusies uz seksu (kaut gan bieži slēpj to zem vārdiem "mīlestība", "papardes ziedi" utml.) Tā ir tikai dabiska tieksme, tāpat kā ēst vai, atvainojos, kakāt, un mēs taču publiski netaisām troksni ap to, kuram kādā krāsā ir "vēdera izeja" un ka cilvēks, kam garšo ķiploki, nedrīkst būt kopā ar cilvēku, kurš necieš ķiplokus. Tā ir bioloģija, nekas vairāk, un nevienu pie tā nedrīkst vainot, ja jau tur neko nevar darīt. Partneru izvēlei vajadzētu būt tikai katra personīgajai darīšanai, un ja abas puses izvēlas viena otru pilnībā apzināti un saprātīgi, tad ir lieki no ārpuses spriest, cik viņi ir vai nav saderīgi.