Lietotājs
Parole

Laulības.


anders | 13.04.2008. - 13:53:54 | Diskusija lasīta 6225 reizes

Iedomāsimies situāciju, ka Latvijā ir atļautas homoseksuālu cilvēku laulības. Vai jūs izmantotu iespēju un precētos ar savām otrajām pusītēm vai tomēr nē?
Atbildes (48)
123
lin | 13.04.2008. - 14:22:47

Вот честно - как только появилась бы такая возмжность - использовала бы её.
Но кто знает, когда она появится у нас тут... Хоть собирай вещички и отправляйся в славный город Амстердам.)
deepwithin | 13.04.2008. - 14:31:50

es gan nedzīvoju LV... šad tad iegriežos.., bet ja godīgi: nteikti NĒ! Ja paskatās jau uz to vien, ka hetero starpā laulības ir tikai vārda pēc, tad, kas liek domāt, ka, ja homoseksuāli cilvēki apprecēsies, viņi būs uzticīgi viens otram "līdz nāve mūs šķirs". Variet mani uzskatīt par ciniķi, bet neticu tam... :), tad kāpēc sarežģīt dzīvi?
princis | 13.04.2008. - 14:34:58

Latvijaa noteikti NEE!!Bet te Anglijaa-JAA... Padomaajat cik gadus eiropa uz to gaaja-Latvijai veel 20 gadi priekssaa... ko domaat!
keda | 13.04.2008. - 15:09:36

es gribētu kautkad apprecēties
kinderbueno | 13.04.2008. - 16:28:54

Es domāju, ka jā.. Bet nu ne Latvijā.. Latvijā tas nešķiet reāli..
johnny | 13.04.2008. - 16:58:50

es domaaju,ka preceetos ar savu otro pusiiti:)
kasis | 13.04.2008. - 19:32:29

ja cilveeki ir gatavi tam,tad nav liela noziime kur un kaa,praktisko dalu var taisiist tajaa vietaa kas vismiilaakaa,likumiigo - juridiski apstiprinaato - tur kur to var izdariit ,,, kur ir probleema ????
budists | 13.04.2008. - 21:32:18

domaju ka neprcetos ne ar gay ne ar hetero sievieti!
kazis | 13.04.2008. - 21:57:26

Vai tad ir tik grūti uzkāpt uz prāmja Rīga-Stokholma un nodarīt to lietu? Ja nu kādam par visu varu vajag drīkstamcedeli.

anders | 13.04.2008. - 22:42:44

Nevēlos nekur braukt, vienkarši interesējos par jūsu domām šajā jautājumā.
angelius | 14.04.2008. - 00:25:28

o ja,bet protams! :) un zinu,ka to izdarisu..vienalga kur,LV vai anglija,vai vacija,vai da jebkur citur:D
kazis | 14.04.2008. - 00:30:00

manuprāt visi gribētdarītāji sen jau ir izdarījuši, palikuši tikai ļurkstētāji un "vienmēr gatavie darīt kaut ko nākotnē"

ainars | 14.04.2008. - 00:58:45

Kazis, pirmo reizi dzirdu, ka uz prāmja Rīga-Stokholma reģistrē geju laulības. Vai nevari pastāstīt par to vairāk?
lin | 14.04.2008. - 01:00:16

Действительно, в принципе съездить куда-то за "регистрацией отношений" - не такая уж проблема (хоть многим из желающих получается непросто переместить туда свою ленивую пятую точку))). Но всё равно как-то жалко, что приходится именно куда-то ехать, а "дома" - нельзя...
grifs | 14.04.2008. - 01:08:17

Kazis - nu es neteiktu gan, ka palikuši tikai ļurkstētāji. Es teiktu - Jā. Taču nav nozīmes to darīt Zviedrijā vai da jebkur citur, jo laulības nozīme visupirms ir faktiska un juridiska pienākumu, atbildības un tiesību sadale. Nav nozīmes birkai, ja pie mums tā birka ir tukša skaņa. Tāpēc es arī vēl līdz šim neko tādu neesmu darījis, jo tam nav seguma pašlaik.
Kas attiecas uz citu spriedelējumiem apr uzticību vai neuzticību un sadzīvi un attiecību ilgumu, tad es jums atbildēšu tāpat - laulība visupirms ir faktiska un juridiska pienākumu, atbildības un tiesību sadale. Nav nozīmes zuticībai, neuzticībai, ikdienas strīdiem un attiecību ilgumam, taču, ja ir noslēgts šāds fizisks un juridisks akts, tad cilvēkiem ir gan atbildība, gan pienākumi gan tiesības vienam pret otru. Un tas paceļ attiecības citā līmenī. Jā - var dzīvot visu mūžu arī tāpat kopā, taču tāpēc jau ir laulības institūcija, kas juridiski regulē visas šīs lietas.
Un principā, lai arī kā homofobiem un arī ierindas heteroseksuāļiem neliktos, laulība ir tik vien, kā vienkārša vienošanās un viņu ikdienas dzīvi, atkarībā no tā, ir tā noslāgta vai nav tā īpaši nemaina, tāpat kā to nemaina tas vai laulāties drīkst homoseksuāļi. Vienīgi, kas tiek darīts ar šo aktu - juridiski tiem uzlikta atbildība. Taču katra paša pāra un tā veidotāju ziņā ir tas, kā viņi veido savu ģimenes dzīvi un kā viņi to nosargā.
ainars | 14.04.2008. - 01:27:19

Lin, ārzemēs reģistrētās laulības vai partnerattiecības starp viena dzimuma personām nebūs derīgas Latvijā. Ja kāds vēlas laulāties tikai laulāšanās pēc (bez juridiskām sekām), tad to var mierīgi darīt arī Latvijā, palūdzot laulāt draugu, kaimiņu, darbabiedru u.t.t. - kāda starpība, kas laulā, jo tik un tā šādai laulībai būs tikai simboliska nozīme. Ārzemēs noslēgtās viena dzimuma personu partnerattiecības/laulības spēkā tā būs tikai tajā valstī, kurā noslēgta laulība/partnerattiecības, un tajās valstīs, ar kuru laulības slēdzējvalstij ir līgumu šajā jautājumā. Man ir arī aizdomas, ka tik vienkārši nevar "съездить куда-то за "регистрацией отношений"" - piemēram, Spānijā ārzemniekiem, lai reģistrētu viena dzimuma attiecības, šajā valstī jānodzīvo vismaz 2 gadi. Es nezinu, kā ir Eiropas valstīs, bet kaut kā neesmu dzirdējis, ka kāda no tām laulātu viena dzimuma tūristus.
emo | 14.04.2008. - 01:29:33

Es noteikti preceetos - kas par tusinju, cik daudz viesu, daavanas jaunlaulaatajiem, alkohols bezmeeraa, dejas visu nakti un turpmaako nedeelju, speelas un jautriiba...

... un peec tam veel viens tusinjsh - sviniigaa shkjirshanaas... Nu divi ideaali pasaakumi!
Es tikai par!!!
Mosh man par viiru kaads pieteiksies?:D
ihtiandris | 14.04.2008. - 06:56:35

bet ļoti interesanti būtu uzzināt , vai tad aiz robežas precējušies viendzimuma laulības likumību latvijā neatzīs un tai nebūs juriģiskas spēka? sanāk ka tas ir cilvēktiesību pārkāpums. tad jau visas laulības vajadzētu noliegt kas tika noslēgtas aiz latvijas robežas. tas nozīmē ka latvija neatzīst ārzemju heteroseksuāļu laulības, arābu daudzsievības, dzīvnieku laulības un citas interesantas lietas
grifs | 14.04.2008. - 09:56:55

Ihtiandri - manuprāt tā arī ir, ka musulmaņu daudzsievība Latvija netiek atzīta. Iespējams, ka likumīga ir tikai pirmā sieva, bet ja musulmanis velas pacelties uz dzīvi Latvijā vai kur citur eiropa ar visam vina sievām un turpināt dzīvot savu musulmaņa dzīvi - tas neizdosies. Bet tam arī nav jāizdodas, jo apstākli un likumi šeit un tur ir atsķirīgi. Bez tam pasi musulmaņi mūsdienās arī vairak par vienu sievu neizvēlas - tas tomēr ir parāk dārgs pasākums.
Un tomēr jāpiekrīt par to, ka pat pašas ES iekšienē var būt šādi konflikti. Proti - ja kādā zemē par Laulību tiek saukta gan hateroseksuāla, gan homoseksuāla savienība, tad kas notiek ar sādu pari Latvijā? It ka jau nevajadzētu atzīt, taču uz rokas šiem cilvekiem ir papīrs, par to, ka viņi ir laulāti. Te jau ir jautajums juristiem, vai gadījumā šajā lieta nav kads robs Latvijas likumdošanā, kas jau tagad paredz, ka ir iespejama homoseksuāla laulība, kura vienkarsi nav noslēgta Latvijā, bet pēc likuma būtu atzīstama?
lindaf | 14.04.2008. - 11:12:48

Diemžēl nevar vienkārši aizbraukt ar prāmi uz Zviedriju un tur reģistrēt savas partnerattiecības, jo Zviedrijas likumdošana, tā pat kā visu citu Eiropas valstu kurās atzīst kaut kāda veida viendzimuma laulības/reģistrāciju likumdošana nosaka, ka vismaz vienam no pāra jābūt tās valsts rezidentam vai pilsonim un šajā valstī jādzīvo. Vienīgais izņēmums pasaulē, cik es zinu, ir Kanāda, kur jebkurš pāris var doties un stāties laulībā. Tomēr arī šāds solis būtu jāapdomā labi, jo Kanāda, savukārt, neļauj šķirties pāriem kas nav Kanādas rezidenti!
Par to, vai viendzimuma pāru reģistrācija/laulība ir likumīga citās valstīs jāskatās pēc attiecīgās valsts. Vienkāršojot ES noteikumus varētu teikt, ka šī savienība ir likumīga visās valstīs, kuras atzīst kaut kāda veida viendzimumu kopdzīvi, pat ja tā nav laulība. Piem. viendzimuma pāris, kas ir laulājies Spānijā bet pārceļas uz dzīvi Zviedrijā, iegūst tādu pašu statusu kā viendzimumu pāri, kas ir reģistrējuši savu kopdzīvi Zviedrijā. Savukārt tādās valstīs kā Latvija, kur netiek atzīta viendzimumu pāri kopdzīve nekādā formā, citu valstu laulības vai partnerattiecību reģistrācija netiek atzīta. Tomēr, neviens vēl šo ierobežojumu nav pārbaudījis tiesā. Nākamgad manai sievai jāpagarina uzturēšanās atļauja Latvijā, tad arī skatīsimies kas notiks kad lūgsim pagarinājumu uz tā pamata, ka viņa ir reģistrējusi savas partnerattiecības ar mani. Mūsu gadījumā labi ir tas, ka abas esam ES pilsones un, ka savas attiecības reģistrējām jau 1999.gadā. Šajā gadījumā, tātad, runa ir par tiesībām uz ģimenes apvienošanos. Būs interesanti dzirdēt ko teiks tiesa :)
Starp citu - par to musulmani un viņa daudzajām sievām. Nav izslēgts, ka Eiropas tiesas raudzītos uz šo situāciju mazliet iejūtīgāk piem. vīra nāves gadījumā - jo tiesa varētu uzskatīt par netaisnīgu, ka visa manta tiek pirmajai sievai, lai gan formāli tikai viņa skaitās laulāta. Šādos gadījumos tiek ņemts vērā tas, ka musulmaņiem ir savas tradīcijas un, ka visas sievas ir rēķinājušās ar zināmu juridisku kārtību. Tieši šādas situācijas padara starpt. privātās tiesības ļoti interesantas!
123
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.