Lietotājs
Parole

Know-How tehnoloģijas


aspectintime | 27.07.2011. - 11:14:56 | Diskusija lasīta 1828 reizes

Par jaunumiem tehnoloģijā.
Atbildes (17)
aspectintime | 27.07.2011. - 11:19:59

Kas jauns parādās? no planšetdatoriem līdz pat ledusskapjiem ar iebūvētu internetu, no tosteriem līdz pat runājošām kafijas krūzēm. Ievietojiet linkus...
paliec | 27.07.2011. - 12:11:38

vajag ledusskapi, kurš pats internetā iepērk iztrūkstošos produktus, lai man nav pa bodēm jāvazājas.
kokavarde | 27.07.2011. - 13:11:31

Bet kad reāli ar iPhone varēs uzvārīt tēju vai kafiju?!
paliec | 27.07.2011. - 15:17:35

ta drīzāk, kad beidzot sāks ražot kafijas tasītes, kurās, ieskatoties pirms padzeršanās, varēs gay.lv lasīt? manuprāt, tā ir dzīves nepieciešamība - nevis caur datoru, bet caur kafiju ;o)
kokavarde | 27.07.2011. - 16:33:39

caur kafijas dibenu būtu inčīgāk, dzer un lasi
paliec | 27.07.2011. - 17:23:47

tad vajag īpašus kafijas biezumus, kas līdzīgi šķidrajiem kristāliem to bildi uzģenerē. krūzes dibens jau nav redzams ;)
janisl202 | 28.07.2011. - 03:36:31

Jaunumi tehnoloģijās sāka justies jau pirms 5 gadiem, kad ieliku videomaģī kaseti un tas nereaģēja ne uz vienu pogu un nācās to atvienot no barības un pievienot atpakaļ, lai ko varētu izdarīt, atšķirībā no vecajiem lampu maģiem, kurus nekad mūžā negadījās redzēt nokārtus. Ak jā - tagad ir ierīces, kas ieraksta nevis kasetēs bet cietajos diskos, bet ak vai - ja signāls kaut mazliet neatbilst standartam - nekas, atskaitot uzrakstu, ka ierakstīt, nav iespējams - neierakstīsies, ne tā, kā pirms 10 gadiem ražotai video ievades kartei, kas varēja pat krietni nodrellētu VHS kaseti paņemt, par spīti galīgi šķībam sinhro un visām iespējamām nobīdēm. Diemžēl, bet video avoti vienmēr nav ideāli un gan personīgie gan TV arhīvi ir pilni ar analogām kasetēm un arī diskos ierakstītais mūžīgi nelasās perfekti.

Otrais jaunums bija ar veļasmašīnu, kurai noraustījās strāva ūdens iepumpēšanas brīdī atšķirībā no kādreizējiem mehāniskajiem variantiem - mašīna aizmirsa visu, kas bija darīts, izrādījās arī ka jēdziens inicializācija arī tai bija svešs un kaut elektrība atjaunojās - ūdens turpināja tecēt iekšā - jā - kad līmenis palika kritisks - ieslēdzās avārijas sistēma, kas nevis aizvēra ūdens padevi, bet gan sāka pumpēt ārā ūdeni, kas visu laiku pildījās no jauna un programma arī nebija iekustināma tālāk, jo avārijas režīmā mašīna nepieņēma komandas - labi, ka es kā programmētājs to piemānīju, aizgriežot ūdens krānu uz mašīnu, uzliekot programmu un atgriežot krānu, kad mašīna mēģināja ūdeni paņemt - pēc tam, jau viss notika kā jābūt.

Trešais jaunums ir tāds, ka televīziju tiešraides vairs nav tiešraides, jo digitalizācijas rezultātā aizķere ir par 5 - 10 sekundēm, līdz ar to cilvēki Jaunajā gadā šauj šampanieti novēloti - to pat nevar nokoriģēt, jo digitālajām sistēmām nevar prognozēt, cik liela tām būs aizture, vienmēr ir no līdz kaut kādam laikam. Ja signāls pārraides sistēmā kaut kur noraustas uz īsu brīdi (zem sekundes) - skatītājs skatīsies uz sastingušu bildi 5 sekundes, jo krutās digitālās sistēmas nevarēs to uzreiz sagremot, ka kaut kur kontakts bija sācis zust, vai kādam relejam trāpīja vēja nests koka zars...

Par datoriem arī ir jaunumi - uz mana pirmā datora bija DOS, vienīgā reize, kad tas nokārās bija, kad es programmējot ekspirimentēju ar mašīnkodu un kļūdījos aprēķinos, ne reizi tā operētājsistēma nebija jāpārinstalē, mūsdienu esošās operētājsistēmas kā zināms nemēdz nodzīvot diez ko ilgāk par 3 gadiem, jo ir radītas reģistru datubāzes, kas ir pilnas ar mēsliem, kuru īpatsvars aug, līdz sasniedz kritisko apmēru, kad dators netiek ar to galā un pastrādāt vairs nav iespējams, DOS visa konfigurācija bija divos mazos failos, ko 5 minūtēs varēja pārlasīt un pamanīt jebkādu kļūdu vai ļaunprātīgu programmu darbu - tagad droši vien pats Bils nesaprastu kas noticis, buroties pa to kaudzi. Procesori DOS laikos bija tikai zem 100Mhz frekvences, bet toties visu to jaudu varēja lietotājs paņemt sev, nevis tā kā tagad, ka fona procesi paņem dažkārt pat lielāko daļu procesora jaudas un lietotājam jāgaida, DOS labi darbojās ar 640 kilobaitiem atmiņas, kamēr tagad datoriem gigabaits ir maza atmiņa. Patiesībā ļaunprātīgas programmas tik brīvi var darboties, jo aizņemtā atmiņa ir tik liela, ka to nav diez ko reāli vairs pārskatīt, uzraudzīt, revidēt un atrast tajā neatbilstošo.

Par telefoniem vispār jautri - man ir pāris gadus vecs mobīlais, kamēr viens draugs atnāca padižoties ar savu jauno, kruto telefonu - izrādījās, ka es savu varu ieslēgt 4x ātrāk, kā viņš savu, ātrāk varu pazvanīt un īsziņas uzrakstīt un aizsūtīt, kāda jēga no visa tā vizuālā, ja telefona operētājsistēma ilgi lādējas, lēnu reaģē un karās - savu telefonu es nekad neesmu slēdzis ārā un nekad tas nav uzkāries - tos telefonus gan ir jārestartē dažkārt pat reizi mēnesī.

Kādu es redzu nākotni - tējkannas, kas nokarās un izdedzina galdā caurumu, tualetes podi, kas nokarās un sāk pumpēt ūdeni pretējā virzienā, apkuri, kas ieslēdzas vasarā, jo kaimiņu sīkais pajokojies netā, pārgrieztus pacientus, jo dators, kas vada operāciju, griešanas laikā nokārās, aiz durvīm stāvoši cilvēki, jo aizmirsa vakar obligāti maināmo paroli. Jautājums - vai tiešām viss ir jādigitalizē un vai patiesībā nenotiek degradācija tehnoloģijās uz zinātnes rēķina, vai ātrie procesori, nav noveduši pie sliktiem programmētājiem, kas vairs nerēķina kā paveikt uzdevumus ātrāk un neuztraucas, ka programma kaut kur ieciklējas, jo procesors taču ar to visu tiks galā... un tad, ka lietotājam viss notiks lēnāk un vēl pēc 2 - 3 ieciklētām programmām sistēma nokārsies. Vai tiešām ir vajadzīgs Internets tualetes podam un par santehniku atbildošs sistēmadministrators, jeb modes iespaidā tiek ražoti pilnīgi bezjēdzīgi krāmi, kas izies no modes, aizmirsīsies un tikai aizņems vietu izgāztuvēs.
ht100 | 31.07.2011. - 15:25:08

Mana veļasmašīna gan rūc ka prieks klausīties.
kokavarde | 31.07.2011. - 16:41:34

Tā jau sapņu vešmašīna! Pirmo pogu jāspiež tik reizes, cik pēc kārtas norādīts apzīmējums? Ja pilnu un bez mīkstinātāja (?), tad četras ?
aspectintime | 01.08.2011. - 11:21:40

kā ir ar 3D tehnoloģijām, televīzori jau nav sveša dzirdēšana pamazām jau sāks 3D tālruņi parādīties, ipons vēl nezaudē savu titulu, bet kā i ar ķīnas pakaļdarinājumiem ... cena samērā lēta kvalitāte ciešama ...
kokavarde | 01.08.2011. - 11:59:05

A. parastajam platekrānam, no sīko televīziju "formāta" pikselīši deg ārā, pa strīpiņai, zīmīgi, ka to nemana, kad ziņas skaties, bet novelc kādu filmu un sāc domāt - vai tā tam ir jābūt, un par telefoniem, nekas nav labāks kā oriģināls - es i redzējuse divus pakaļdarinājumus tam pašam iPhonam, viens bija tāds gļuks, ka pret sienu gribas meset, otrajā nemaz nerunāsim, par displeja kvalitāti, manuprāt, ja gribi to manu, tad nepērc pakaļdarinājumus, nav nekas tāpēc speciāli jāizcieš.
aspectintime | 05.08.2011. - 15:16:12

wow reali interesanti linki !

skatījos vienu national geographic pārraidi par māju apsardzes sistēmām know-how
kā arī iebūvējamiem skapjiem kas maina krāsu atkarībā no īpašnieka garastāvokļa
kaut kas līdzīgs hameleona krāsa kas reto reizi ir sastopama dārgiem auto ...
aspectintime | 23.10.2012. - 23:42:29

hm pilnigi vai skaudiba .. pedeja laika aktuala tema planshetdators ar Win 8 mmm smuka beibe
oomny | 24.10.2012. - 10:51:22

gaidu, kad parādīsies vibratori ar tačskrīnu un preži ar pašattīrošos nanopārklājumu
swanheart | 24.10.2012. - 16:49:32

vibratori ar touchscreen jau ir ... http://technabob.com/blog/2012/09/19/...iphone-toy /
vsp visi svaigākie šībrīža teh jaunumi www.apple.com :)
aspectintime | 24.10.2012. - 18:07:35

swanheart kur tu to atradi:D labais
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.