Lietotājs
Parole

Jāņi


uliss | 05.06.2010. - 09:44:49 | Diskusija lasīta 2025 reizes

Tuvojas Jāņi. Daudzi senās tradīcijas ignorē, taču turpretī citi cenšas Jāņus svinēt pēc iespējas latviskāk. Zināmi vairāki Jānos pildāmi "plikie" rituāli. Kurus Jūs veiksiet?

"1. Kolektīvā kailpelde

izpildāma ezerā vai upē, vislabāk uzreiz pēc ugunskura aizdedzināšanas, kamēr tas kārtīgi iedegas. Tā obligāti un nepieciešami jāveic kailā veidā. Jebkāda apakšveļa norāda uz veli un Veļusauli, kas Jāņos ir neloģiski, un tādēļ tās izmantošana ir nevēlama (lai ritā netiktu ienests haosa elements). Dvēseli simbolizē kailums. Savukārt virsdrēbes simbolizē fizisko augumu, bet apakšveļa (un arī mūsdienu īpašais peldēšanās apģērbs) – veli (astrālo miesu). Ūdens arvien saistīts ar smalko apziņas matēriju tās dažādās izpausmes stadijās. Kailpelde simbolizē dvēseles iegremdēšanos Visuma dvēseles (Māras) vibrāciju straumē un brīvu ļaušanos tai, lai šķīstot savu apziņu un harmonizējot to ar augstāko, attīrītos no individuālajām vibrācijām. Citiem vārdiem sakot, tā ir savas apziņas attīrīšana, lai dvēsele Jāni (veidolu) varētu pilnībā atspoguļot.

2. Lekšana pār ugunskuru


tieši caur tā liesmām izpildāma pēc atgriešanās no peldes. Lieki piebilst, ka arī šis rituāls obligāti izpildāms kailā veidā, galvenokārt kaillēkšanas simboliskās nozīmes dēļ. Ugunij, tāpat kā ūdenim, jāļauj šķīstīt tīrā dvēsele – tātad, kails augums. Šī lekšana caur liesmām savā zemākajā nozīmē ir dvēseles spēja iziet neskartai cauri visām veliskajām kaislību ugunīm, bet savā augstākajā – apziņas galīgā šķīstīšana ar dievišķo uguni pirms sekojošās dievišķās savienošanās ar Jāni ugunīgajā Viņsaulē. Dvēseles, būdamas tam iekšēji gatavas, aktivizētās dievišķās gribas vadītas izlec caur uguns liesmām – ievada vēl līdz galam neizzinātās Viņsaules aspektu savā apziņā kā objektīvu realitāti.

3. Skriešana „raganās” un „vilkačos”

izpildāma kā sekojošais rituāls, kad visi svētku dalībnieki, cits citu ķerdami, pliki skrien mežā. Skriešana beidzas ar rituālo kopošanos. Šis rituāls ir relikts vēl no tiem pirmskristiānisma laikiem, kad vēl nebija iznīcināta brammaņu kārta (rituāla nosaukums gan ir jaunāka laika) un kad svētnīcās notika obligātais 9 gadus ilgais vaidelošu apmācības process. Iztekot šim sakrālā dienesta laikam un jauniešiem sasniedzot 20 gadu vecumu, notika viņu iesvaidīšana pieaugušo kārtā, kas pēc dažām ziņām izpildīta tieši Jāņos. Iesvaidīšana beidzās ar pirmo seksuālo pieredzi.

4. Papardes zieda meklēšana

ir tā paša rituāla, latviešu tautas mentalitātei atbilstošāka, varbūt arī jaunāka versija, kas arī galu galā beidzas ar rituālo kopošanos, taču norit individuāli (pa pāriem). No simboliskas viedokļa daudz nekas nemainās – papardes ziedu meklē visi svētku dalībnieki barā vai individuāli. Papardes zieds ir visnotaļ simboliska kategorija, kas pauž radīšanas un attīstības noslēpumu. Savā augstākajā aspektā papardes zieds saistīts ar garīgās apgaismības iegūšanu, tātad ar iesvētīšanu jeb iniciāciju, bet zemākajā aspektā darbojas kā simbols sievietes petenei, kas līdzīgi saistīta ar lielo radīšanas noslēpumu. Psihofiziski raugoties, papardes zieda iegūšana (un ar to saistītā rituālā fiziskā savienošanās) izsaka evolucionējošās dvēseles augstāko dvēseliski garīgo saplūsmi, t.i. garīgo ekstāzi. Kad liktenis izdzēsts, paliek pāri vienīgi nebeidzama, nepārtraukta, visaptveroša un vienota mīlestības–vieduma enerģija līdz ar sākotnējo dievišķo gribu, caur kuru tai tiešā veidā pieslēdzas gara vadība, un tas arī savā augstākajā būtībā ir zelta un sudraba mirdzumā vizošais papardes zieds. Savukārt, ja dvēseles augstākais uzdevums vēl nav izpildīts, mūžīgo, nepārtraukto mīlestību iemiesojošais papardes zieds attālinās, top nesasniedzams. Psihosociāli raugoties uz šo simbolu, papardes ziedu spēj atrast tikai retais, izredzētais – vien tas, kurš tam iekšēji gatavs. Aprakstītajam kosmiskajam stāvoklim nosacīti līdzīgu stāvokli savas fiziskās dzīves laikā uz Zemes agrāk vai vēlāk, tajā vai citā dzīvē sasniegs katrs cilvēks, līdzko būs tam gatavs. Šeit jārunā par augstāko psihisko iesvētīšanu. Sakrālais dzimumakts nedrīkst kalpot par vienkāršu dzimumatvieglošanās iespēju, kas pati par sevi nav saistīta ne ar ko dievišķu. Šajā procesā obligāti un nepieciešami jāizpaužas orgasmam savā patiesajā nozīmē. Kad tas notiek, cilvēks savu fizisko augumu pārstāj izjust kā kaut ko blīvu, vielisku. Tas kļūst it kā par vienu vienīgu vibrējošu enerģijas sakopojumu. Rupjā matērija, materialitātes izjūta apziņā beidz pastāvēt, tā pārtapusi par dejojošu enerģiju, kas tagad uz īsu brīdi kļūst vienota ar Visumu. Šis augstākais fiziskais pārdzīvojums ir kā samādhi stāvokļa atveids fiziskajā pasaulē. Vienīgi to realizējot, kopošanās

akts
ir dievišķs, attīrošs. Partneri viens otram kļuvuši par vārtiem uz dievišķo un, it kā vienam otrā izkūstot, realizē Jāņu simbola augstāko būtību – transcendentālās apziņas jeb Aizsaules stāvokļa sasniegšanu. Vislabāk, ja starp partneriem valda patiesa mīlestība, jo b
Atbildes (18)
uliss | 05.06.2010. - 09:49:49

Kaut kas nenokopējās, te turpinājums...
ir dievišķs, attīrošs. Partneri viens otram kļuvuši par vārtiem uz dievišķo un, it kā vienam otrā izkūstot, realizē Jāņu simbola augstāko būtību – transcendentālās apziņas jeb Aizsaules stāvokļa sasniegšanu. Vislabāk, ja starp partneriem valda patiesa mīlestība, jo bez tās faktiski nemaz nav iespējams izveidot enerģētisko zelta gredzenu (sastopoties diviem enerģijas polu pāriem), kas ir nepieciešams pilnvērtīga orgasma priekšnoteikums. Tomēr jāņem vērā, ka rituālā dzimumakta laikā partneriem nedrīkst būt domas par mērķi, par kādu rezultātu vai vispār par nākotni. Apziņai jābūt vērstai vienīgi tagadnē un jāpilda rituāls kā spēle. Vislabāk, ja partneri pilnībā pārvalda seksa tehniku un sasniedz orgasmu bez sēklas noplūdes. Jāņu savienošanās rituāla laikā nevajadzētu notikt apsēklošanas procesam, jo tajā nozīme ir vienīgi orgasmam. Pirms šī rituāla veikšanas obligāti jāattīra apziņa, jāatbrīvojas no visiem savtīguma un egoisma aspektiem, tā teikt, pilnībā jāšķīstās (ķermeņa, jūtu, domu un gribas šķīstīšana). Personībai jāspēj atspoguļot dvēseli un īstenot tās nodomus. Rituālos visam jābalstās uz brīvas abpusējas vienošanās, savstarpējas cieņas un sapratnes, turklāt jāņem vērā arī tas, ka dvēseles atrodas uz dažādām evolūcijas pakāpēm un līdz ar to – tām ir atšķirīgs apziņas plašums jeb spēja uztvert un apjēgt visu lietu būtību.

5. Jāņa rīta kailie rituāli

izpildāmi īsi pirms saullēkta, taču jau pēc tam, kad no Jāņa kalna noripināts no salmiem un siena izvītais degošais ritenis. Tie ir: kailu meitu velšanās no Jāņa kalna pa rīta rasas slacīto, mitro, vēso zāli, kā arī visu svētku dalībnieku (Jāņa bērnu) skriešana kailiem no kalna, lekšana ūdenī un kopīga rīta pelde. Dvēseli simbolizē kailums, bet rīta rasa un ūdens vispār izsaka smalko mentālo apziņas matēriju tās dažādās veidošanās stadijās. Rasa atbilst vissmalkākajai apziņas matērijai (garaiņi jau simbolizē gara matēriju). No šīs smalkās apziņas matērijas cilvēka dvēseles ego jeb cēloniskais pirmsākums veido mentālo augumu – faktiski vissmalkāko jaunā veļa slāni. Citiem vārdiem sakot, šis process pauž tīrās dvēseles ietīšanos smalkajā augumā, uzsākot jaunu iemieso


slit | 05.06.2010. - 10:55:21

Esmu sagatavojis variantu nr 6:
Vientulīgi izdzert alus pudeli / nedzert neko un doties gulēt. Nedrīkstot gulēt Jāņu naktī utt? Ai, pie velna.
rendija | 05.06.2010. - 11:00:57

   ja odu nekļūs mazāk, tad vienīgais pasākums būs kopīga sakrāla kasīšanās. Kā arī kolektīva, izteikti asinskāra, odu klopēšana.

Puisis, kurš izturēs visilgāk pa pliko odu ielenkumā, varētu tapt ierakstīts ne tikai vīros, bet arī- aktīvos.
griver83 | 05.06.2010. - 11:32:20

Не пейте пиво на ночь! Растолстеете   


angelius | 05.06.2010. - 16:35:57

uliss, šis senās tradīcijas ir Jāņu vai tomēr vasaras saulgriežu???
aspectintime | 05.06.2010. - 17:28:40

Shogad nesu ieplanojis svinet, bet pagajusho gad laukos tika iemalkots pashdarinats alinsh
sit pa smadzeneem reali ... ka ari pirmo reiz muzha nogarshots tika jeru galjas shashliks mmm ko nu neteiktu bet garshigs kaa jau parasts pasakums gan pirtinja gan ari tanchi lidz zemei.
ritualu tadu ipashu nav bet nju cilveki gados muzhigi kaut ko izdoma .. bet nju ugunskurs noteikti ir bet nju lekt pari tad nju domaju tur jabut reaaalai kondicijai   

ari atminos vienus no janjiem ar vienu no portala lietotajiem ja tu vel sheit esi padod zinju jo es to vel nesu aizmirsis tas bija kaut kas         
expresso | 05.06.2010. - 22:37:32

скорее всего тоже вариант №6   
cilvekbernsx | 05.06.2010. - 23:23:02

Pietempšos kā dulls un centīšos neiežvingulēt ugunskurā!

freshet | 07.06.2010. - 19:15:11

Gadus piecus ļoti labi iztieku bez visām smalkajām matērijām,tradīcijām um rituāliem,arī iepriekš,vienmēr kaitinājušas visas tradīcijas un pieņēmumi,kas OBLIGĀTI jādara jāņos,ziemassvētkos u.c.,tāpēc tie tiek ignorēti.Svinu tad,kad gribu svinēt-ar kalendāru tam nav nekāda sakara!
oomny | 08.06.2010. - 03:07:38

jauks apraksts. saki, lūdzu, kas ir šī teksta autors?
varbūt tev arī ir zināms, kur rodama plaša un izsmeļoša informācija par pirmskristietības saulgriežu tradīciju izcelsmi? nu labi, tas simbolizē to, šitas simbolizē šito, bet kā tas viss radās? es kādreiz kaut ko drusku biju par to zinājis, bet nu esmu sekmīgi aizmirsis.

vai kāds no šī portāla lietotājiem brauks uz turaidas jāņu kalnu http://www.folkdance.lv/birkas/...saulgriezi/ vai kādām citām saulgriežu svinībām 21ajā? es tā kā apsveru, ka gribētu uz kaut ko tādu aizdoties. būtu pavisam jauki doties nevis vienam, bet draudzīgā pediņu-un-lezbju(tm) bariņā.
persephone | 08.06.2010. - 13:27:50

Ir svinēts pēc tradīcijām, ar visiem Jāņu bērniem, pīrādziņiem, mājas tīrišanu, sieru, i arī kā mūsdienās. Nav nekāda vaina! Odi lai kož tik cik i, tikai nervus pakairina.
trevor | 10.06.2010. - 12:28:26

interesnti būtu uzzināt, ko Jāņos darīja senākos laikos homoseksuāļi?     visvieglāk iedomāties, ka pietempās līdz nemaņai un tas varētu būt attaisnojums rituāli nekopoties.
uliss | 14.06.2010. - 07:22:02

Vai gadījumā Jāņu pasākumi nebūs arī Lielupē vai Kalngalē?   
nouvelle | 14.06.2010. - 21:59:08

Jāņi būs visur   
draconus | 16.06.2010. - 19:00:49

trevor,ja,senajiem latviešiem ta bija neatņemama tradīcija visos svētkos piedzerties līdz nemaņai..

Un rituāli kopoties var arī homoseksuāli. sava starpā
draconus | 16.06.2010. - 19:02:44

Un lai mēs būtu precīzāki,šie un visi citi rituāli kuri veicami Jāņos,ir jāveic vasaras saulgriežos,kas šogad iekrīt 21.jūnijā.nevis 23. jūnija kā tas visiem tagad ir pieņemts.
uliss | 18.06.2010. - 20:16:32

Latviešiem izrādās ir tautasdziesma par narkotiskām vielām:
Es nopinu vainadziņu
No tiem pura vaivariem,
To uzliku Jānīšam,
Lai tas reibtu nepiedzēris.   
penelope | 18.06.2010. - 21:40:42

Hehe, lieliska    
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.