Lietotājs
Parole

Инфляция / 40


manga | 10.10.2007. - 21:27:48 | Diskusija lasīta 6351 reizes

Говорят, и Латвии коснулось. Как думаете, имеет право государство так над нами издеваться? И отразится ли она на вас лично?
Atbildes (49)
123
shelby | 16.11.2007. - 21:04:23

Un vecai mātei pensiju nemaksā? mjā! tiešām švaki!

No kā nevar šajā pasaulē pilnībā izvairīties? No nodokļiem un no nāves!
aspectintime | 16.11.2007. - 21:15:50

a mne zarplatu na 26 santim UE podnjali skora kuplju cerkavj hu huu budu malitsa kazdij denj
janisl202 | 17.11.2007. - 03:17:33

Darba produktivitāte ir zema, jo algas ir par zemu lai motivētu, tiek ražotas lētas izejvielas nevis gala produkti un darba stundas ir pārāk garas, lai būtu efektīvas - ja cilvēks ir pārguris, viņš ne tikai mazāk izdara šodien, bet arī uz rītdienu nebūs atpūties un jau no darba dienas sākuma nebūs efektīvs. Algas ir zemas, jo valsts politika ir virzīta uz aplokšņu algu veicināšanu un valsts pati rāda piemēru, ka algas var maksāt arī smieklīgas. Ražo izejvielas, jo nodokļu politika ir tāda, lai mazs uzņēmums varētu attīstīties vien gadījumā ja notiek brīnums, savukārt vecie nodarbojas ar izejvielu ražošanu un pakalpojumu sniegšanu - gūst labu peļņu pateicoties lētam darbaspēkam un nav ieinteresēti mēģināt ko šeit mainīt. Par darba stundām - daudz kur cilvēki strādā 12h / diennaktī - kāda tur var būt darba produktivitāte? Protams, nevar arī noliegt, ka labi darbinieki gandrīz visi ir izbraukuši tur kur maksā atbilstoši, ražo gala produktus un darba laiks ir saprātīga garuma.
janisl202 | 17.11.2007. - 03:38:12

Pa ielu es staigāju, bet tā nav remontēta kopš padomju laikiem, tātad ne šai valstij man jāpateicas par to. Sabiedrisko transportu nemēdzu izmantot - tas allaž ir pārbāzts ar cilvēkiem un tā cena neatbilst kvalitātei. Protams, dažkārt nākas aizbraukt uz Rīgu, bet par biļetēm es maksāju pats un nejūtu vajadzību šeit pēc valsts subsīdijām - tās drīzāk kaitē, jo mākslīgi palielina pasažieru skaitu līdz traucējošam, neveicina transporta piedāvājuma dažādību.
Skolā esmu gājis, bet es neko neizmantoju no tur apgūtā. Skaitīt un lasīt pratu jau iepriekš un savas profesijas - videomontāžists, datorsistēmu administrators, programmētājs un grāmatvedis, esmu apguvis pats - kādēļ man jāpateicas par izniekotiem gadiem? Es pelnu ar to, ko valsts nekad man nav finansējusi un finansēts ir tas, kam manā dzīvē nekad nav bijis jēgas. Vai par nekvalitatīvu pakalpojumu ir jāmaksā, jeb nekvalitatīva pakalpojuma sniedzējs maksā? Pie dakteriem esmu bijis, vienreiz gandrīz zaudēju spēju izmantot savu kreiso roku, jo tika uzstādīta novēlota diagnoze - rokas nerva trauma, tikai veiksmes pēc man izdevās roku glābt ar paša pirktiem dārgiem medikamentiem. Ņemot vērā kādu apdraudējumu viņu nekompetence ir radījusi manai veselībai un patiesībā, pat dzīvībai es uzskatu, ka valstij man būtu kompensācijas jāmaksā, nevis man nodokļi par to. Es neiesūdzēju tiesā vien tādēļ, ka man nebūtu laika tiesāties - negribu zaudēt to pie kā visu dzīvi esmu strādājies, lai izcīnītu šai ziņā taisnību, kas neko tāpat nemainītu. Elektrību pilsētā ievilka padomju savienība - atkal šai valstij ar to nav nekā kopīga, savukārt rēķinus par to maksāju es. Ja domā par pilsētas apgaismojumu, tas gandrīz nekur nedarbojas, pārsvarā man sanāk uz mājām iet pa neapgaismotām ielām. Patiesībā, ja nebūtu padomju savienības, šeit Jēkabpilī nebūtu neviena ceļa, neviena elektrības staba, ne slimnīcas ne poliklīnikas, ne arī kultūras namu. Es netaisos pateikties šai valstij par to ko tā nav darījusi. Ņemot vērā, ka es arī neredzu, ka tā ko taisītos darīt - nesaprotu par ko man jāmaksā. Tāpat pensija man nespīd - vidēji līdz tam neviens nenodzīvo, tātad tā ir zemē nomesta alga - kas tā par investīciju, kura visdrīzākais neatgriezīs atpakaļ nevienu santīmu? Ja man būs bērni - es nesūtīšu viņus šajās bezjēdzīgajās skolās, kuru izglītība neko nedod dzīvē, tāpat kā neuzticēšu šejienes draņķīgajiem mediķiem. Par ceļiem runājot - esmu jau pieradis staigāt pa tām bedrēm un bezietvju ceļa malām - var arī nepūlēties atgādināt, ka pilsētā jālieto atstarotāji - ja būtu ietves un apgaismojums tos nevajadzētu, bet ak jā - aizmirsu, šajā valstī nav nevienas pilsētas, ir tikai mazi un lieli miesti.
yy23 | 17.11.2007. - 03:50:57

lir muļķīgi iedomāties, ka mūsu globalizācijas laikmetā, kad visas pasaules ekonomiskie procesi ir tik cieši saistīti, kādas konkrētas mazas valsts (kā piemēram Latvija) valdība spēj kaut ko ietekmēt. Konkrēti Latvijas valdība sen jau neko nevar ietekmēt valstī notiekošajos ekonomiskajos procesos. Manuprat, Latvijā un citās E.S. valstīs valdība, kā likumdevēj orgāns vairs nav lietderīga, jo visām E.S. valstīm būtu jāpieņem vienoti likumi un katras valsts valdība būtu jāsaglabā tikai izpildvaras līmenī, kas uzraudzītu E.S likumu ievērošanu un īstenošanu dzīvē. Tādejādi atkristu daudz nevajadzīgu konfilktu un nesaskaņu.
janisl202 | 17.11.2007. - 04:07:17

Mūsu valdība var ietekmēt un kā vēl... Fiskālā un monetārā politika ir divi vareni instrumenti ar kuriem var jebkuru nozari uzkurināt vai nobremzēt. Tāpat kā savulaik ar monetārās politikas palīdzību izputināja lielāko daļu uzņēmumu, kāda tagadējā miljonāra interesēs, tāpat varētu arī tagad piebremzēt ekonomiku, ja pievienotu klāt vēl fiskāko politiku - mierīgi varētu nobremzēt gan nekustamo īpašumu tirgu gan celtniecību. Turklāt vainīgie pie nekustamo īpašumu spekulācijām šajā gadījumā tiktu labi sodīti, lai jau galvenie vaininieki pie šīs situācijas meklējami valdībā, kas atļāvu uzpūst to ziepju burbuli, kurš nu jau taisās sprāgt...

Protams, tad kad ieviesīs Eiro - mūsu valsts monetārā politika kļūs bezzobaina - to viscaur noteiks Eiropas Savienības centrālā banka. Fiskālā politika gan darbosies vēl ilgi... Nedomāju, ka valstu saplūšana būs drīz iespējama - nevajag aizmirst par nacionālajām padarīšanām - es nezinu nevienu tautu, kas ļautos tādai centrālas varas izveidei bez militāras "palīdzēšanas". Pat referendumi par Eiropas konstitūciju izgāžas - par kādu vienoto valdību šeit vispār var runāt?
yy23 | 17.11.2007. - 04:15:31

lnflācija šobrīd ir visās E.S. dalībvalstīs, gan vecajās, gan jaunajās, tā ka Latvija nav izņēmums un tas nav saistīts tikai ar nekustāmo īpašumu tirgu. Tā, ka diez vai Latvijas valdība var ietekmēt Eiropas ekonomiku.
janisl202 | 17.11.2007. - 04:30:18

Latvijas valdība nevar ietekmēt Eiropas ekonomiku, bet varētu nodrošināt vismaz tik daudz, lai mēs nebūtu inflācijas līderpozīcijā. Kādēļ nevienai citai Eiropas valstij nav tik liela inflācija? Domā,ka tās visas var vairāk ietekmēt Eiropas politiku? Ka te ir sazvērestība pret Latviju un Eiropa to apzināti gremdē, vien nez kāpēc tas vēl nav izdevies? Protams, ka mūsu valdība cenšanas pārliecināt, ka pie visa vainīgi ir tiem mistiski-nedefinētie VIŅI... bet patiesībā šeit vainīgos var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem un tā problēma nav tik liela, cik lielu to dara valdības bezdarbība. Ko lai dara, ja mūsu valdībai nepiemīt politiskā griba, ja tā sastāv no marionetēm, kuras kāds pie jūras vai mākoņos parausta aiz diedziņa un tās tik danco...
sobolek | 18.11.2007. - 17:41:48

Есть ли жизнь на Марсе, нет ли жизни на Марсе - науке это неизвестно.
123
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.