Lietotājs
Parole

Seksualitāte un apģērbs / 20


kaadskautkur | 07.10.2017. - 20:45:50 | Diskusija lasīta 5941 reizes

Tā kā sevi varu saukt par "čakarseksuāli", jo neesmu īsti ne homo, ne hetero, tad sainteresējos - kā tur īsti ir ar tiem stereotipiem par to, ka homo vīriešiem kaut kādā mērā interesē apģērbi un krāsas, kas tiek uzskatītas par sievišķīgām. 

Ir dzirdēts, ka hetero vīriešiem šāda veida apģērbs izraisa seksuālas reakcijas, kā fetiši - apavi un slavenās "biksītes vergiem" no reklāmām pēc 12 naktī. 

Bet interesanti, kādas sajūtas sieviešu piederumi izraisa homo vīriešiem, it īpaši tiem, kas kaut cik atbilst stereotipiem? Vai tas ir tikai tādā līmenī, ka patīk (apmēram tāpat, kā ar garšīgām lietām), vai arī izraisa seksuālas sajūtas, ja pats uzģērb kaut ko sievišķīgu?

Man pašam nepatīk rotaslietas, ne sieviešu, ne vīriešu, ne uz paša ķermeņa, ne uz sievietes. Ja redzu sievieti ar visādām krellēm un apģērbā ar mežonīgi daudz podziņām un sīkām detaļām, tad nez kāpēc rodas sajūta, ka viņa ir tik nepieejama un no "cita plaukta", ka mums pat romantiski nekas nesanāks. Savukārt, tādas vienkārši un sievišķīgi ģērbtas (var būt krāsainas, galvenais, lai nav par daudz rotājumu) pievelk ja ne seksuāli, tad vismaz estētiski un arī romantiski  - gribas apskaut un pasēdēt divatā, pat ja tālāk nekas nesanāktu. To gan parasti nedaru, jo negribu likt kādai meitenei sacerēties un tad vilties, ka nekas tālāk nesanāk...

Pašam man patīk T-krekli zaļās un oranžās krāsās, kas mūsdienās nu jau vairs, šķiet, nav nemaz tik "gejiski". Taču nekad dzīvē neesmu jutis vēlmi pat pamēģināt sieviešu apģērbu - doma par tādu eksperimentu izraisa "atgrūšanas sajūtu". Te nav runa par to, ka tas šķiet "nepareizi" no sociālo normu viedokļa vai kaut kāds nicinājums utml., bet vienkārši ir sajūta, ka tas galīgi nav priekš manis. Apmēram, kā ēdiens, kas citiem varbūt garšo, bet man nē.

Savukārt ar vīriešu apģērbu ir pretrunīgi - tāds tipiski formāli vīrišķīgs apģērbs man ir zināmā mērā fetišs (kaut gan var būt atkarīgs no tā, kam tas ir mugurā) un arī pašam tādu apģērbjot rodas kaut kādā mērā seksuālas sajūtas, it īpaši tāpēc, ka tāda veida apģērbu reti sanāk uzģērbt - mūsdienās vairs nav modē, ja vien nestrādā kādā iestādē vai amatā, kur tas ir norma.

Interesanti, kādas attiecības ar sava un pretējā dzimuma apģērbu ir citiem?
Atbildes (42)
123
kaadskautkur | 11.10.2017. - 00:40:55

Aha, man arī kaut kā vizuāli piesaista sievišķīgas sievietes un vīrišķīgi vīrieši. Kopumā nav nekādu iebildumu ne pret sievieti uniformā, ne vīrieti ļoti raibā apģērbā, taču sarunājoties ar tādiem, pats kaut kādā līmenī jūtos mazliet apjucis (hm, nespēju īsti noformulēt to sajūtu vārdos). Laikam stereotipi ir ļoti dziļi iesēdušies zemapziņā un pat pilnībā tos apzinoties, tomēr nav iespējams tikt vaļā no "reakcijas".
escape | 11.10.2017. - 00:51:40

Skeiteri vairs nē, tie man sāk asociēties ar bērniem, kurus garām ejot redzu jaunajā Barona ielas rotaļu laukuma skeitparkā.
oomny | 11.10.2017. - 01:48:01

Tad neskaties uz maziem puisīšiem, skaties uz pieredzējušiem vīriem
escape | 11.10.2017. - 02:03:28

Redz, šis pasākums izskatās pēc bērnu blēņošanās, tikai bērni ir pārauguši, par vecu. Tur bija viens zaļmatains trollis, mani tracina tā zaļo/zilo matu padarīšana, visticamāk ne pašas krāsas dēļ, bet tādēļ, ka nejēdz normāli tikt galā ar saknēm – vienmēr, kad redzu, krāsa jau ir kā plukatai. Ienīstu ķiveres. Tur viens ņēmās ar instrumentiem, tas gan nebija izkāmējis kā tīnis un laikam būtu ciešams.
oomny | 11.10.2017. - 02:17:13

Bet trollim ir rozā kedas, vismaz tās taču tu novērtē.

Un ko tu saki par šo blondo kungu ar mikrofonu, viņš arī tev pēc pārauguša tīņa izskatās?


Vai - īsmataināko no kungiem ar mikrofonu šeit?
oomny | 11.10.2017. - 02:23:27

Nu vai nav jaukumiņš?
escape | 11.10.2017. - 02:30:08

Ķēmi. No ķēmiem man tuvākie varētu būt baikeri.
oomny | 11.10.2017. - 02:44:25

Šādi?
escape | 11.10.2017. - 02:53:11

Nē. Galvenais, lai nedzied.
oomny | 11.10.2017. - 03:59:50

Šitāds nav par jaunu un kārnu?
escape | 11.10.2017. - 11:50:27

Par jaunu nav (40 gadi), par kārnu arī nav. Diezgan gaļīgs (muskuļots, bet nav izžuvis, ar normālu tauku procentu), bet apģērbs to lieliski slēpj un pareizi – ar reljefu nevajag baigi izrādīties.
lailux | 16.10.2017. - 18:13:35

Apģērbs būs pārņēmis kādas apmatojuma un apspalvojuma funkcijas. Smaržas (kādreiz domāja, ka ir arī fluīdi) apziņā mazāk skannējam, hormonus pat neapjaušam. Smaržas un feromoni ir tuvdarbības ieroči, taču apģērbs signalizē pa gabalu. Turklāt gadsimtiem tas liecinājis par kārtas piederību - ne tikai reproduktīvā dzimuma, bet arī sociālā stāvokļa ziņā. Kultūras stereotipi arī - uz koncertu tā, uz pikniku jahtā šitā. Pašos jaunākajos laikos ("demokrātiskajos") apģērbs arvien vairāk der personības izpausmēm (tas arī ir relatīvi lēts).

Mūsu binārā eksistence prasa skaidri noteikt personas dzimumu, uz to ietrenējamies no bērnības (tikai vēlāk kļūstam pielaidīgāki). Apģērbs un balss - laikam tie visvairāk rada jautājumus. Pat dzirdot kādu, piem., kordiriģentu runājam radio intervijā, mums pa paradumam liekas jocīgi, cik "sievišķīgā" balsī viņš runā un ka mums neredzot likās, ka runā sieviete. Mums ir tik nepieciešams noteikt indivīda dzimumu, ka ne ar kādu apģērbu un krāšļiem vai pielīmētām ūsām nevar sagrozīt mūsu pārliecību, ka "tas taču ir vīrietis" vai "tā jau sieviete", kad kādā balagānā "pārģērbušos" cilvēku esam ar lielu pašlepnumu atkoduši. "Pārģērbties par ko citu" - tas jau rāda, cik stingrs ir stereotips (jebkādā nozīmē).

Apģērbam gan vispār, gan atsevišķi jāpapildina fiziskā uzbūve, stāja, manieres. Jānotušē trūkumi (karavīra formastērps vai klasisks uzvalks).

Uz tāda fona pasīvo vīriešu apģērba ieradumi un kārtīgums, kas kaut kādā veidā asociējas ar sievieti, un aktīvo sieviešu pufaikas un tanki laikam ir katram redzama "novirze". Tā varētu būt seksualitātes rādītājs plašākai publikai. Bet tas "lielos vilcienos".
oomny | 17.10.2017. - 03:54:31

pasīvo vīriešu apģērba ieradumi un kārtīgums



Ha, nebūt ne tikai "apakšējie vīrieši" cacīgi ģērbjas un iztaisās, un ne visi, kas ģērbjas un izskatās "kā īsti veči", ir top.
lailux | 17.10.2017. - 11:06:51

Nē nē, oomny, bet "lielos vilcienos" tā ir? Var runāt par tendencēm tikai, tāpat kā vispār modē runā par tendencēm jeb trendiem. "Purva" laikos varēja manīt ģērbšanās stilus, ko cilvēki pārņēma viens no otra, un nevarēja teikt, ka Rietumu kultūra būtu viens un vienīgs atdarināms paraugs. Praids ir sakāpināts, ārišķīgāks, nav tik patiess. 
"Bučīga" sieviete uzsver pamatīgumu. Viņai jāsargā draudzene, arī no vīriešiem, un papildus arī jāliek skaidri saprast hetero vīriešiem, ka viņa tiem nav seksuālas ievērības objekts. Viņas saņem nosodījumu un indi no tantēm. "Īstie vīrieši" viņas parasti nesit, taču manierīgus gejus "pārmāca". Šā iemesla dēļ varbūt geji tērptos krāšņāk, taču rēķinās, ka ir izaicinājums tādiem "sanitāriem". 
Jautājumā (kas autoram iznāca kā blodziņš) bija vaicāts personiskais. Jā, man gan pie vīriešiem, gan sievietēm apģērbā patīk vienkāršība, līnijas stingrība, krāsu saskaņotība. Neglīta veļa man varētu likt ņemt kājas pār pleciem (laisties lapās). Apģērbs un grims pilnīgi noteikti man liekas erotisks, ja tas papildina, izpauž personību, kāda detaļa savukārt var būt par fetišu - nu, tie reizēm ir svarīgi "sarunas turpinājumam". Turpretim vizāžistu un stilistu veikums reizēm izskatās teatrāls un atgrūž - ja saskan ar meistara iecerēto tēlu, bet cilvēks tajā nedzīvo.
Par krosdresingu daudz citur rakstīts. Priekš krosdreserēm svarīga ir katra detaļa. Apģērbt sievieti īstenībā ir viegli - viens drēbes gabals svārciņiem, otrs topiņam. Nu apmēram tā. Apaļumi nekur nepazudīs. Bet es esmu kādreiz saskaitījusi, ka uz manas virsmas ir ap 20 elementu, kam skaļi jākliedz: "Sieviete!" (Liekos nagus skaitu par 1 elementu.) Bet, ja apkarinās par daudz, tad tas atkal ir aizdomīgi. (Esmu panaiva joprojām, jā... vienmēr paliek pārāk daudz aizdomīga, kas neļauj justies komfortabli. Tas viens no iemesliem, kāpēc krosdresere nav atraisīta un dabiska.)
emija | 17.10.2017. - 11:58:59

Iespamošu arī drusciņ. Vispār šajā tēmā - bet to jau iepriekš atzina pats autors - ir vienā soļankā sajaukts gērbšanās stils, gultas preferences un ar dzimumu saistītie jautājumi.
Starp citu, oomny, vai visi top principiāli iepērkas "TOP!" veikalos? 
Kaut kur kādu brīdi atpakaļ izlasīju tēzi par to, ka ja vīrietis uzvelk rozā krāsas maiciņu, tad viņš ir vai nu gejs, vai arī ir ļoti pārliecināts par savu maskulinitāti. Es patiesībā nepiekrītu, jo šajā gadījumā viņš var būt gan/gan, vai ne? Un pēdējā laikā tas, kas tiek pieļauts un atļauts ir krietni mainījies un mēs bieži redzam vīriešus ar "strīdīgo" krāsu kaklasaitēm, un visticamāk, ka viņi tās velk tāpēc, ka tas liekas forši, nevis kā kaut kāda veida "statement" par sevi vai savām preferencēm. Un tad vēl hipsteri ar visu hipsterīgo

Un man laikam ir paveicies, jo varu uzmest džinsus, t-kreklu un jaku (viss pilnīgākais unisex) un no S-tipa labierīcībām mani ārā tāpat nemetīs.
lailux | 17.10.2017. - 13:34:05

Ir ne tikai dzimumspecifisks apģērbs, ir vesela viena vai otra dzimuma kultūra: kā runājam, ko apspriežam, ko velkam, ko darām, knibinām utt. Tas var būt gan pievilcīgi, gan pilnīgi nesaprotami otram dzimumam (tas jāpacieš). Kroķītes, volāniņi, pērlītes, kareklīši, mežģīnes drīzāk ir kultūras reālijas. Artefakti.

Kā aziātes izskatās seksīgāk: eiropiešu kostīmiņā (vai kokteiļkleitā) vai kimono? Nevis labāk (protams, latvietes vislabāk izskatās tautastērpā), bet seksīgāk?
oomny | 17.10.2017. - 14:00:04

"Purva" laikos varēja manīt ģērbšanās stilus, ko cilvēki pārņēma viens no otra

nekas daudz nav mainījies, džinsi ir kļuvuši šaurāki un nesaplēsti bet cacīgums klubu publikā ir nemainīgi lipīgs


nevarēja teikt, ka Rietumu kultūra būtu viens un vienīgs atdarināms paraugs.

"īstajos" Rietumos kultūrā ir vairāk vietas visādām subkultūrām nekā provincē, kur ja kaut kas "ir modē", tas tiek masveidā atdarināts


šajā gadījumā viņš var būt gan/gan, vai ne?

man domāt ka nē, cik esmu novērojis - vīrieši, kam patīk vīrieši un patīk ekspresēt savu maskulinitāti, rozā nevelk
escape | 17.10.2017. - 16:30:34

Atgādinājāt brīdi, kad domāju, ko vilkt uz TOP klubu. Es izdomāju, ka nemazgāšos, neskūšos un nedomāšu, jo tas būtu posties. Aizgāju as is – ar to, ko ikdienā velku. Nezinu, vai to cacīgumu vispār var dabūt laukā – paskatieties uz manu šī brīža profila bildi – riktīgs pidrila. Man mugurā varētu būt jebkas, tas neko nemainītu. It kā būtu atradis milzīgu peni un apdirsies no laimes.
emija | 17.10.2017. - 16:55:50

Uz TOP klubu? Topiņu un rokā maisiņu no "TOP!" veikala, nope? Būsi pats topsīgākais topsis no visiem topšiem.
escape | 17.10.2017. - 17:19:02

Nope, man liekas, ka izskatos pēc bottom.
123
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.