Lietotājs
Parole

Pēcnāves dzīve / 20


puravs | 24.11.2016. - 00:07:36 | Diskusija lasīta 4601 reizes

Hallo!! Man te šāds tāds jautājums uzradās Kā jums šķiet, kas notiek PĒC TAM, vai vispār jebkas notiek? Varbūt tomēr ir tās 50 jaunavas, kā saka !!    ;) Manuprāt, lielisks veids, kā iesākt diskusiju
Atbildes (29)
12
alvils | 28.11.2016. - 21:55:46

Inteliģence vienmēr ir ķermeniskā (embodied) inteliģence, ja cilvēks gribētu savu intelektu pārvietot uz citu nesēju, tad viņš automātiski mainītu savu pieredzi, domāšanas īpatnības un vajadzības - resp. viņš mainītu sugu. Tā ir jauna ideoloģija - ja gender ideoloģija paredz dzimuma izvēli, dzimuma pieskaņošanu savai pašreizējai identitātei un vajadzībām, tad jaunā ideoloģija paredz sugas (t. sk. arī līdz šim neeksistējošas, sintezētas sugas) izvēli. Transformēšanās starp sugām ietvers visas tās pašas problēmas kā dzimuma maiņa - sugas izvēli, pakāpenisku maiņu, būs arī hibrīdi.

Nedomāju, ka klonēšana ir pašmērķis, lai cik arī interesants tas būtu. Klonēšanai varētu būt divi mērķi: 1) vairošanās; 2) rezerves (arhīva) kopijas veidošana. Arī teleportācijai (sinhronizēšanai) nav jābūt pašmērķim, bet tam ir noteikti pielietojumi. Ja klonēšana notiek vairošanās nolūkā, tad sinhronizācija ir lieka. Ja klonēšana notiek īpašā veidā, lai saglabātu būtnes arhīva versiju, tad teleportācijai kā sinhronizācijai ir nozīme - tā būtu master-slave sinhronizācija, kad dzīvā būtne periodiski sūta informāciju uz backup klonu, lai to klonu (uz īpaša, varbūt digitāla, nesēja) atjaunotu līdz būtnes pašreizējam stāvoklim. Protams, ka nav vajadzības sinhronizēt pilnīgi visas detaļas - pietiktu sinhronizēt tikai atmiņu, būtiskākos jaunos notikumus, ķermeņa stāvokļa īpatnības (piem., fiziskos sasniegumus). Šāda būtnes rezerves kopija lieti noder gadījumos, kad būtnes smadzenes sašķaida vilciens vai notiek citas ķermeniski iznīcinošas darbības. Rezerves kopija noder arī operāciju utml. riskantos dzīves notikumos.

Metafizisks ir jautājums par to, kurā brīdī rodas dvēsele un vai pie klonēšanas rodas jauna dvēsele (ja klonēšana ir vairošanās dēļ) un vai var pie arhivēšanas (backup) neveidot jaunu dvēseli, bet saglabāt būtnes esošo dvēseli atbilstošā stāvoklī (piem., ar izdarīto grēku un sasniegto žēlastību bagāžu) rezerves kopijā un tad veikt periodisku dvēseles sinhronizāciju. Ja Vissv. Sakramenta transubstanciācijas aktā cilvēks ar Dieva piešķirto varu var maizes un vīna zīmes pārvērst Dievcilvēka miesā un asinīs, ja priesteris var atlaist grēkus un savienot laulībā cilvēkus, ja Romas pāvests ex cathedra procedūrā var nemaldīgi pasludināt jaunu dogmatu (ticības patiesību), tad varbūt cilvēks varēs izdarīt arī minētās darbības ar dvēseli - tikai rakstos un Atklāsmē vispār ir jāsāk meklēt tas, kā to var izdarīt. Tam tur noteikti ir jābūt un attiecīgā dzīves brīdi to gan jau teologi atradīs.
stelss | 03.12.2016. - 20:55:51

Pagaidām nemirstība ir tikai loti primitīvām būtnēm. Laikam tāpēc, ka info ļoti maza. DNS režģī kļūdas nekad neieviešās. 
Ja būtu iespēja savu "Es" ierakstīt cilvēka radītās tehnoloģijās, pirmais pieteiktos uz to.   Tālāk tikai attīstība notiktu, nekādas nemirstības. Ar laiku jau skraidītu uz jaunām nerūsējošām kājām!!!
aniri27 | 04.12.2016. - 00:11:29

Kļūdu labošanas darbs un nākamā dzīve ;)
oomny | 17.12.2016. - 05:50:20

Alvil, tu gribētu turpināties mākonī?
alvils | 17.12.2016. - 15:22:58

It kā nē. Nākotnes iecere ir tikt pie telomerāžu terapijas, atjaunoties un tad jau varētu priecāties ar twinkiem vai arī večiem, kas būtu atjaunojušies.

Lai cik arī visas šīs runas neizklausīties nejēdzīgas, tomēr pasaulē ir nopietni cilvēki, kas reāli darbojas šajā virzienā. Jau vairākus gadu desmitus tiek veidoti kognitīvās arhitektūras projekti, bet visperspektīvākais šķiet pirms kādiem nepilniem 10 gadiem iesāktais OpenCog projekts, kuru praktiski izmanto un komerciāli sponsorē Hanson Robotics - amerikāņu dibināta Honkongas firma, kas ražo pasaulē cilvēkiem vislīdzīgākos humanoīdus.

OpenCog ir open source projekts un katrs var piedalīties ar savu koda ieguldījumu vai ar sponsorēšanu. Šāda projekta mērķi - radīt cilvēka līmeņa un tad pārcilvēciska līmeņa inteliģenci - var šķist vienkārši muļķīgi un nejēdzīgi, bet projektu tomēr atbalsta komerciāls uzņēmums un projekta priekšgalā ir zinātnieks, kas izdevis vairākas monogrāfijas Springer un ir visādi citādi atzīts zinātnieks (atšķirībā no Latvijā zināmiem šarlatāniem Buiķa, Šipova, utml.). Vispār Artificial General Intelligence kā zinātnes nozare ir tā pa īstam sākusi attīstīties tikai pēdējos 10 gados, kad tiek organizēta sava konference (ar ļoti prestižu dalībnieku loku, piem., The New York Times vienu zinātnieku ir nosaucis par AI tēvu), ir savs žurnāls Artificial General Intelligence de Gruyter izdevniecībā un iznāk monogrāfijas. Daudziem nav pieņemams, ka šādām lietām tiek tērēta nauda, bet ir ļoti gaiši prāti, kas tic šādiem mērķiem.

Ja tā padomā, tad inteliģence ir viss, kas ir vajadzīgas labākas cilvēces attīstībai - lai turpinātu Mūra likumu, ir vajadzīga algoritmu paralelizācija, bioloģijā un medicīnā ir vajadzīgas zināšanu bāzes un efektīva zināšanu race, lai simulētu un radītu jaunas zāles, ir vajadzīga automātiskā programmēšana, utt. Un to visu varētu nodrošināt AGI.

OpenCog jau nav nekāds brīnums - tā faktiski ir zināšanu bāze, kurā ir meta-(meta-... )-apmācīšanās iespējas un tieši šo meta līmeņu iespējošana rada self-awareness un self-consciousness un padara automātisku attīstīšanos iespējamu. Tas nav nekas fundamentāli jauns, datu apstrādē tas jau notiek, bet tur galvenokārt met-apmāca modeļu skaitliskos parametrus, daudz būtiskāk būtu apmācīt arī pašu modeļu struktūru. Bet tas ir ļoti jauns lauks un neizdodas atrast kaut ko par tā attīstību, iespējams tāpēc, ka visas modeļu meklēšanas metodes balstās uz metrikām - ar tām var salīdzināt parametrus, bet struktūras salīdzināt maz iespējams - jo pat sīkas struktūras izmaiņas rada milzīgas atšķirības to darbība. Tāpēc arī automātiskā programmēšana un programmu meklēšana stagnē.

Bet katrā ziņā - tāds projekts kā OpenCog, kura katrs var piedalīties un ar kura palīdzību katrs var radīt labāku nākotni visai cilvēcei - tāds projekts rada milzīgu interesei un dod lielu enerģiju. Kaut kā tāda veidošana ir daudz reālāks ieguldījums labākas pasaules veidošanā nekā lokāla labdarība Ziemassvētku akcijās. Es arī nedaudz cenšos tajā piedalīties, bet esmu galīgs iesācējs, tur tomēr ir zināma teorija.
cyt | 17.12.2016. - 18:21:54

Nelasīju visas peršas. Atbilde uz jautājumu - nav, bioloģiskā nāve un MK noteikumi nr. 215
Bang - bang
ajants | 19.12.2016. - 21:03:15

Nezinām neko, kas ir aiz tās robežas.
soap | 21.12.2016. - 01:35:15

Nu nezinām gan.Tas tiesa .Un diezi vai mūsu dzīves laikā uzzināsim, vai ne ??!
oomny | 22.12.2016. - 00:59:42

Kas tur ar tām telomerāzēm? Cik tās tehnoloģijas ir tuvu tam, lai tu tā vienkārši varētu aiziet uz klīniku, samaksāt naudu un saņemt procedūru, līdzīgi kā šodien plastisko ķir?

(nemāku ķīmiju un bioloģiju; atvēru wiki rakstu un aizvēru apmēram tikpat gudrs kā atvērdams)
12
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.