Lietotājs
Parole

Change the World


maqnolija | 16.04.2015. - 02:50:53 | Diskusija lasīta 6098 reizes

interesanti, vai uz pasaules ir kāds, kuram nekad nav bijis vēlmes kaut ko tajā izmainīt?)

ja kādam rodas vēlme izteikties, tad varbūt pastāstāt, vai esat gribējuši, ko, un kāds ir iznākums?
varbūt kāds joprojām vēlas nest kādas pārmaiņas? sekmēt tās? kādā veidā?

Atbildes (44)
123
t-dog | 16.04.2015. - 18:18:49

Taa jau nu kaads tev staastiis. Idejas domaatas lai taas realizeetu nevis atdotu citiem. Par ideju paardoshanu iekasee labas naudas.
alvils | 16.04.2015. - 21:25:39

Pasaulē vajag ieviest vairāk automātizācijas. Tagad tam ir viss nepieciešamais - procesoru jaudas, AI, sensoru, manipulatori, utt. Tikai pārāk maz investīciju robotikā un automatizācijā. T.i. investīciju it kā ir daudz (kaut vai Google un Amzon ieguldījumi, neskaitot Aab, Siemens, Kuka, utt.), bet tomēr par maz, ja ņem vērā cik fundamentāli pasaule varētu mainīties, ja realizētu automātizācijas potenciālu. Cilvēki vairs nebūtu jāmoka, visus sliktos, garlaicīgos un melnos darbus izdarītu mašīnas, cilvēki nebūtu jāspiež strādāt sliktos darbus, būtu līdzekļi, lai visi varētu mācīties un realizēt savus talantus.

Mēģināts ir šajā virzienā ko darīt, bet visu laiku ir citi darbi un tā nu idejas gaida savu kārtu pienākam. Nez vai sagaidīs.

Ja tikai cilvēki saprastu, kādas iespējas šeit un tagad paveras pasaulei. Diemžēl pārāk daudz ir to, kas nesaprot, nezina un tāpēc arī netic. Un paši mokās pa šo dzīvi, lai gan kolektīvs risinājums ir tepat blakām. Man jau liekas, ka pirmais solis ir politisks lēmums bankās un NĪ ieguldīto naudu investēt automatizācijā, ar to pietiktu.
t-dog | 16.04.2015. - 22:00:47

Tu jau sen buusi miris kad ap tavu kapu lapas graabs robots. Dziivo shodien, 21.25 labaak uzkod cepumu uzliec filmu un ej guleet, briinumbeern.
alvils | 16.04.2015. - 22:12:53

re t-dog Tevi neuztrauc tie nabaga cilvēki, kuriem jāstāv līnijā un ar rokām jāšķiro atkritumi. Tevi neuztrauc tie pensionāri, kuri sniegotās ziemas dienās ar pēdējiem spēkiem cenšas kaut ko darīt, lai attīrītu ietvi no sniega. Tevi neuztrauc tie sieviešu simti, kas dienu no dienas, gadu no gada liek konservu kārbās zivis un pat to saņem kapeikas un gultasvietu kādā pamestā piejūras graustā? Un tādu stāstu ir simtiem un tūkstošiem.
feroche | 16.04.2015. - 22:17:43

Ok, ok, viss jau skan jauki un labi, bet... Vai galu galā nesanāks kā fantastikas filmās, ka tie, kuri tagad visā visumā labi dzīvo, ir ģimenes, pastaigas svētdienās ar bērniem, savs maizes kumoss, ka ar automatizācijas ienākšanu viņi kļūs lieki un tad izveidosies tādi tumši, melni miskastes rajoni, kuros dzīvo lielas žurkas un viņi kastēs... ?
alvils | 16.04.2015. - 22:29:22

sanāks, sanāks... Nekas nekad nesanāk. Viss ir pilsoņu un vēlētāju rokās. Jau tagad ienākumi tiek pārdalīti tā, ka ienākumi no kapitāla (aiziet kapitāla īpašniekiem) pārsniedz ienākumus no darba (aiziet strādājošiem), bet nodokļi tiek likti otrādi - ienākumus no kapitāla apliek ar mazāku % likmi nekā ienākumus no darba. Ja pilsoņi būs pietiekoši apzinīgi, tad ienākumus no robotos ieguldītā kapitāla var aplikt ar ļoti lielu nodokļu % likmi un iegūtos ienākumus izdalīt pabalsots, subsīdijās, radošo projektu pasūtījumos, izglītības sponsorēšanai, utt., utt.

Nav jāgaida, vai kas sanāks vai nesanāks, bet vēlēšanās ir jābalso par atbilstošo politisko spēku. Es jau atbalstu PES (Party of European Socialists - Eiropas Parlamenta otru lielāko partiju).
feroche | 16.04.2015. - 22:38:13

Nu, tur galvenais, lai kāds pustraks līderis neuzmetās ar "gaišās nākotnes vīziju".
t-dog | 16.04.2015. - 23:51:18

Jefinj, tiem "nabaga cilveekiem" par to naudu maksaa, un dazhiem tas ir vieniigais, ko vinji vispaar prot, dazhiem nav bijusi iespeeja ieguut izgliitiibu, jo piemeeram nav bijushi vecaaki un naacies pashiem arties pa dziivi uz priekshu.
Tie pensionaari buus tie kas robo detaljas liks kopaa, ja vinji telefonaa taustinjus atblokjeet nejeedz?
Ierubii smadzenes pirms domaa.
t-dog | 16.04.2015. - 23:53:05

Kaarteejais jefinjsh programmeetaajs, neko taalaak aiz dzelzhiem un modernizaaciju reaali neredzi.
t-dog | 16.04.2015. - 23:56:36

Tas pats, ko dariitu tie nabaga bomzhi, kam reaali vienkaarshi dziivee nepaveicies, nevis taapeec ka nodzeerushies, bet kaut vai jebkaada cita staasta deelj. Ja kaads robo briinums visas pudeles buutu nolasiijis vinju vietaa, nebuutu arii par ko to pashu maiziiti nopirkt!
alvils | 17.04.2015. - 00:12:38

re t-dog
Iesākumam labs Stanford Law Review raksts http:// www.stanfordlawreview.org/ print/article/rethinking- constitutional-welfare-rights un Eiropas iniciatīva par Unconditional Basic Income:
http://basicincome-europe.org/
http://basicincome2013.eu/
https://secure.avaaz.org/en/ petition/o...nd_poverty/

20132014. gada iniciatīva nesavāca ES noteikto petīciju minimumu, bet tagad tiek vākti paraksti jaunai iniciatīvai. Cerams, ka cilvēki apdomāsies un saņemsies.

p.s. Ja pasaulē resursu pietiek, tad man nav nekas pretī, ja bomži, neizglītotie, u.c. saņem pabalstu kaut vai par neko. Esmu par pasauli, kurā ir mazāk ciešanu. Jocīgi, bet citiem patīk pasaule ar ciešanām.
t-dog | 17.04.2015. - 00:19:17

Nolaidies uz zemes, neko vairaak tev nav jeegas teikt.
t-dog | 17.04.2015. - 00:20:21

P.s. interesanti ko pats esi dariijis shiis "pasaules bez cieshanaam" labad ja neskaita dazhus suuda elektroniskos parakstus.
alvils | 17.04.2015. - 00:35:01

Savulaik man ir vairāki zinātniski raksti konferencēs. Diemžēl situācija LV bija tāda kā bija un nācās pāriet uz biznesu un tur jau darāmo nosaka tirgus un nevis idejas. Sapnis gan nav aprakts.

Ieteiktu t-dog uzņemties zināmu atbildību par notiekošo LV, gan jau ka pati balsoja par tiem, kas nīcina ārā zinātni, skolniekus sūta uz fabrikām un nevis augstskolām un tos, kuri vairo bomžu skaitu (jā, jā - politiskās ekonomikas metodes dod iespēju politiķiem novērtēt savu lēmumu sekas, pirms tie kaut ko lemj. LV vēlētāji un politiķi diemžēl izvēlas savu ceļu).

p.s. Nedaudz kļūdījos. Politiskā ekonomika parasti nodarbojas ar līdzsvara stāvokļa pētījumiem un Valda Dombrovska pastāvīgā-šoka-kā-līdzsvara pieeja ir zināms ārprāts ekonomistu skatījumā.
janisl202 | 17.04.2015. - 05:28:09

Par tiem robotiem, nevaru noliegt, ka mani visu laiku izbrīna, kādēļ joprojām cilvēce tik daudz izmanto roku darbu, patiesībā pat nekas jauns nebūtu jāizgudro, lai varētu visus darbus likt darīt robotiem un paši cilvēki varētu nodoties zinātnei, kultūrai un ģimenei. Nauda arī nebūtu vajadzīga, tā kā ja dzīvošanai nepieciešamo resursu pietiek, nav jēgas šķiest laiku un pūles to pārdalīšanai.

Kas attiecās uz vēlmi ko mainīt, es savulaik sapņoju konstruēt kosmosa kuģi, ar kuru būtu iespējams doties uz Sīriusa sistēmu zinātniskā ekspedīcijā. Principā kā šo mērķi sasniegt es izdomāju, jautri bija pēc tam dzirdēt, ka pēc 15 gadiem arī NASA zinātnieki sāka runāt par jonu dzinēju izmantošanu, par ko man jau sen bija skaidrs, ka tie no pieejamajām tehnoloģijām ir visreālistiskākie šādu mēroga pārlidojumu veikšanai, gan dēļ to darba efektivitātes, gan arī pateicoties iespējai papildināt degvielu ceļā, tā kā ūdeņraža Visumā ir cik uziet. Vienīgais jāsaka - šo sapni esmu atmetis, neesmu vairs gatavs doties šādā vienvirziena ceļojumā, visu pametot... Pēc manām aplēsēm ceļā paietu ap 98 gadiem, protams, par to problēmu es arī biju padomājis un no Zemes izceļojušajiem visticamākais neviens neieraudzītu galamērķi tādēļ bija paredzēts ceļā radīt nākamās paaudzes, kas varētu veikt nepieciešamo izpēti un pēc tam atgriezties uz Zemes. Pati ideja kaut būtu neiedomājami dārga un riskanta, būtu tomēr tā vērta, lai realizētu, jo sniegtu atbildes uz daudziem fundamentāliem jautājumiem, kā, piemēram, vai ir iespējams pārceļot uz blakus zvaigžņu sistēmām ar cilvēces tehnoloģiju palīdzību, kā arī risināt jautājumu cik dzīvība ir izplatīta, vai Saules sistēma šai ziņā ir īpaša, jeb patiesībā dzīvība attīstās it visur. Pats ceļojums arī būtu fantastiski vērtīgs, jo dotu iespēju labi izpētīt starpzvaigžnu telpas īpatnības, vai tā ir tāda, kā domājam, jeb tomēr kādām teorijām ir nepieciešami labojumi... Principā labojumi jau top, jo ar zondēm jau ir noskaidrots, ka Saules ietekmes zona ir ievērojami lielāka kā domāts, kas to lai zin, cik vēl pārsteigumu tur slēpjas.
fallen | 17.04.2015. - 06:54:19

Kultūru un zinātni mums nevajag, tas tā paskatoties uz sabiedrībā un valstī notiekošo. Un ja cilvēkiem būs iespēja nestrādāt, tad viņi gulēs, blenzīs televizorā un audzēs taukus. 

Man pasaulē kā tādā mainīt neko negribas. Drīzāk pašos cilvēkos. Ja man būtu iespēja rekonstruēt to, kas darās cilvēka galvā, es pieliktu tai zupai vairāk empātijas un vairāk intereses par apkārtējo pasauli, jo viena daļa cilvēku ir neiecietīgi egoisti, kas neredz tālāk par savu deguna galu gan attiecībā uz savu ģimeni, gan visu dzīvo, kas ir ap viņiem.
feroche | 17.04.2015. - 09:40:05

Piekrītu fallen. Tiek aizmirsts "cilvēciskais faktors".
ht100 | 17.04.2015. - 10:19:56

Tie roboti ir realitate. Zviedrijaa no 2006. lidz 2011. gadam 10% darbavietu pazuda. Piemeram dzelzcelja kases ir vairs tikai Stokholma un Geteborga. Visur citur biljetes japerk pashiem. Kasieri izmirst ari veikalos. Rupnieciba darbavietas izmirst. Par 20% pieauga it un inzhenieru darbi. Par 18% juristi jo automatizacija prasa chupu juridiskus papirus.
Automatizacija palielina augsti atalgotos darbus, lidz ar to pieprasijumu pec specapkalposhanas, lidz ar to rodas jaunas darba vietas. Bet Alvil, taviem nabagiem automatizacija ir posts, ne paligs. Ja cilveks ir aprobezhots tad jebkuras parmainjas ir tragedija ja audzinataja nestav klat. Labums varetu but to nabagu berniem.
feroche | 17.04.2015. - 10:48:50

Ja vien to nabagu bērni spēs izrauties no tumšās geto nākotnes, kādā viņiem zīmējas vispasaules automatizācijas process un, galu galā, kāpēc gan lai neparazitēt uz brīvās pabalstu sistēmas "stulbeņiem", tāpēc labums to nabagu bērniem vēl ir stiepjams jēdziens.
maqnolija | 17.04.2015. - 11:01:35

Alvils, paldies, ka atsaucies) un te viss tāpat, kā tur ārā, tie, kam tā pasaule visvairāk rūp, saņem krietnu devu pārmetumu pretī)))
Bet izskatās, ka robotika tiešām attīstās un drošiem soļiem iet uz priekšu) Pavisam nesen jūsmojām ar māsu, ka robotu-putekļsūcēju par 200 eur var jau nopirkt) Tas jau tāds piliens jūrā, bet tāpat patīkami)
Kādreiz vienā sarunā ar kolēģiem izrādījās, ka tik daudziem šis jau sen ir, ka pilnīgi sajutos atpalikusi no dzīves)))
Tomēr, vai attīstība šai virzienā kā palīdzēs tiem nabagajiem, tas vēl atklāts jautājums.

Janisl202, oho! Varens sapnis!) Es ar savējiem mākoņiem zem kājām pat sajutos pārāk piezemēti))) Forši, ka kādam domu lidojums tik tālu sniedzas, patīkami tajā ieskatīties)

Vakar gan tā aizdomājos, ka tas roku darbs ne vienmēr ir apgrūtinājums. Ir cilvēki, kam tas tīk. Un man pašai reizēm liekas, ka bez tā, lai kaut reizēm padarbotos tā, jūtot to fiziski taustāmu rezultātu, kaut kā tai dzīvē pietrūkst)
Biju domājusi par to, ka, piemēram, pienu es labprātāk pirktu no tantiņas, kurai ir viena gotiņa, kas viņai ir mīļais mājdzīvnieks, nevis no milzīga automatizēta piena kombināta, kur govis nav nekas vairāk kā tā pati piena slaucamā mašīna. Tāpat kā zaļumi, tomāti un zemenes ir garšīgāki nelielās saimniecībās)
Bet no otras puses, vai tā nav mana izvirtība, vai būtiskāk nav, lai būtu vairāk un visiem pieejamāk, nekā garšīgāk...
Vēl domāju par tiem, kas kādreiz, piemēram, darināja ar rokām mežģīnes. Ka tas varbūt bij darbs, kura iemaņas, noslēpumus un būtību nodeva no paaudzes paaudzē. Ka tajā ielika sirdi un dvēseli... Un tad tas palika nevienam nevajadzīgs...

Pašai man tagad arī tās domas vairāk uz pozitīvām pārmaiņām cilvēkos skrien) Bet kādreiz ļauju sev arī pasapņot par pasauli, kas ir viena kopīga mums visiem, bez mākslīgām robežām un taisnīgu visu resursu sadali)
123
© Gay.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.